Aliyev yeni güçlü lider profilidir. Aliyev ve Azerbaycan yükseliyor! Erdoğan ve Türkiye fırtınası: “Büyük iddialar” dedik, şimdi “Büyük adımlar” atma zamanı.

Azerbaycan’ın Karabağ’da elde ettiği sonuç mutlak bir zaferdir. İşgal altındaki topraklar kurtarılmış, Karabağ üzerinden Azerbaycan denetimi sağlama alınmış, Ermenistan teslim olmuş ve imhadan kurtulmuştur. 

Azerbaycan’ın Karabağ’da elde ettiği sonuç mutlak bir zaferdir. İşgal altındaki topraklar kurtarılmış, Karabağ üzerinden Azerbaycan denetimi sağlama alınmış, Ermenistan teslim olmuş ve imhadan kurtulmuştur. Rus barış gücü üzerinden hiçbir şekilde bu zafer gölgelenemez.

Ama daha önemlisi, Azerbaycan Kafkaslar’ın patronu, yeni gücü olarak öne çıkmış, savunma psikolojisinden kurtulmuş, millet ve ordu olarak özgüvenini keşfetmiş, ekonomik gücünü siyasi ve askeri güce dönüştürmenin yolunu öğrenmiş, bölgesel bir jeopolitik depremi harekete geçirmiştir.

Aliyev yeni güçlü lider profilidir.

İçeride köklü dönüşüm yapacak.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, “güçlü lider profili” olarak, sadece kendi ülkesinde değil, bölgesinde ve dünyada bir aktör olarak öne çıkmış, Azerbaycan’ın ve milletin gücünü keşfedip harekete geçiriş, kalıcı etkiler bırakacak bir yol belirlemiştir ve yürümeye başlamıştır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Türk ordusu satıldı” diyen; Karabağ’da Ermeni, Libya’da Hafter, Ege’de Yunan, Suriye’de PKK’dır. 30 Kasım 2020 | 1.812 Okunma Noldu Zayed! Afrin ve Libya’dan sonra Karabağ’da da kaybettin! 23 Kasım 2020 | 2.092 Okunma “Türkiye Ekseni”nden Orta Kuşak Projesi’ne. Eğer bu yapılırsa Türkiye dünyanın eksenini değiştirir. 17 Kasım 2020 | 2.808 Okunma Aliyev yeni güçlü lider profilidir. Aliyev ve Azerbaycan yükseliyor! Erdoğan ve Türkiye fırtınası: “Büyük iddialar” dedik, şimdi “Büyük adımlar” atma zamanı. 13 Kasım 2020 | 1.832 Okunma Ne o, ABD’den sömürge valisi mi isteyeceksiniz? İstanbul sokaklarına ABD askeri mi çağıracaksınız? 09 Kasım 2020 | 3.041 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar