-Aklımda; Üç Kapı, Üç Cephe. Masada kalan harita. -Afrika’da ne yapıyoruz? Fransa’yı çıldırtan şey ne?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrika (Angola, Nijerya, Togo) ziyaretlerini takip ediyoruz. Aklımda, üç cephe ve çok sayıda konu var. Türkiye’nin Afrika’da ne yapmaya çalıştığına dair haritayı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrika (Angola, Nijerya, Togo) ziyaretlerini takip ediyoruz.

Aklımda, üç cephe ve çok sayıda konu var. Türkiye’nin Afrika’da ne yapmaya çalıştığına dair haritayı belirginleştirme çabası var. “Yakın cepheler, uzak hedefler” arasında bir ülkenin coşkuyla 21. yüzyıla dönüşü var.

Aklımda, Türkiye’yi bütün yönlerden kuşatıp Anadolu’da boğmaya dönük, özellikle son yirmi yılda yoğunlaşan planlar karşısında Türkiye’nin verdiği amansız mücadele var.

Bize “Batı Kapısı”nı kapatmaya çalışıyorlar. Bize “Doğu Kapısı”nı (Kafkasya) kapatmaya çalışıyorlar. Bize “Güney Kapısı”nı kapatmaya çalışıyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
- Dünyanın kutupları değişti. Güç artık Türkiye’ye akıyor. Kavganın adresi işte burası. - Batı’nın emir eri oldunuz. Hesap hatası yaptınız! 06 Aralık 2021 | 321 Okunma - Birkaç dolarlık adamlar! - Ali Babacan’ın kaç tane daha Metin Gürcan’ı var? -Casusluktan ötesi de var! 02 Aralık 2021 | 2.383 Okunma -M. bin Zayed niye Türkiye’ye geldi? -BAE’ye ‘U Dönüşü’ yaptıran şey neydi? -Türkiye karşıtı Arap Cephesi’ne ne oldu? 29 Kasım 2021 | 3.735 Okunma -M. bin Zayed niye Türkiye’ye geldi? -BAE’ye ‘U Dönüşü’ yaptıran şey neydi? -Türkiye karşıtı Arap Cephesi’ne ne oldu? 29 Kasım 2021 | 193 Okunma - Dolar silahı ile darbe teşebbüsü yaşadık. - Tefeciler dışarıdan, muhalefet içeriden. - Cahillik, vatansızlık. İç işgalcilere dikkat! - Yine yenileceksiniz! 25 Kasım 2021 | 5.200 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar