ABD’de olağanüstü hal. Bu bize neler anlatıyor?

ABD’deki çatışma, sadece bir etnik mesele değil, bir çözülmedir. Bir geriye gidişin, zayıflamanın, etkisizleşmenin, kendi içine çökmenin işaretidir. Zaafların ardı ardına patlamasının ipucudur.

Artık terör ABD’ye dönüyor. Ekonomik kriz ABD’ye dönüyor. Toplamsal bölünme ABD’ye dönüyor. İç çatışma tezleri ABD’ye dönüyor.

Kurumların çöküşü, devlete inancın kaybolması, ortak ideallerin yok oluşu, ekonomik kavgalar ABD’ye dönüyor.

İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana, Ortadoğu’da, Latin Amerika’da, Güney Asya’da ne yapmışlarsa, ne denemişlerse kendilerine dönüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
*Ayasofya: Tereddüt edenin tarihi yoktur! *Türkiye üzerindeki Batı tekeli kırıldı. Güç yön değiştirdi, bu ilân edildi. *Erdoğan’ın attığı imzalar; Alparslan’ların Fatih’lerin, o siyasi genetiğin imzasıdır. *Yüzyılların siyasi genetiği ile vesâyetçi kanadın çatışması. En az Atina kadar rahatsızlar. *Peki, sırada ne var? Bu daha başlangıç! 13 Temmuz 2020 | 7 Okunma Büyük sözler, büyük iddialar, büyük yükselişler ve çöküşler 29 Haziran 2020 | 3.823 Okunma ‘Terör Koridoru’ da, ‘Deniz Koridoru’ da işte böyle çökertildi 26 Haziran 2020 | 3.614 Okunma Sisi, Libya’yı işgal mi edebilir? Suud-BAE savaşı mı kazanır? 22 Haziran 2020 | 6.420 Okunma Çin-Hindistan savaşı çıkar mı? 18 Haziran 2020 | 4.473 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar