Toplum yönetimi?

Toplum yönetimi nedir? Mesela toplumun kısa vadeli menfaatlerini gerçekleştirmek midir? Yoksa toplum yönetimi uzun vadeli sağlıklı bir yaşam ortamı sağlamak mıdır? Emeklilik sistemi buna bir örnek: Orta-uzun vadede herkesin...

Toplum yönetimi nedir?

Mesela toplumun kısa vadeli menfaatlerini gerçekleştirmek midir? Yoksa toplum yönetimi uzun vadeli sağlıklı bir yaşam ortamı sağlamak mıdır?

Emeklilik sistemi buna bir örnek: Orta-uzun vadede herkesin kaybedeceği bir sistem olmasına rağmen kısa vadede herkes mutlu olsun diye erken emeklilik veriliyor.

Ya da ‘İmar Barışı’... Herkesin evinin imar izinli olması kısa vadede mutluluk veriyor ama orta-uzun vadede o mutluluk çok daha acı sonuçlar doğurabiliyor. Çürük binalara verilen izinler aslında o evde oturanlar için mezar yeri bile olabiliyor.

***

Türkiye 99 depreminde hazırlıksızdı ve acemice işler yapıldı. Kurtarma ekipleri dahi nerede ise yoktu. Sayamayacak kadar bahanemiz vardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O emeklilik maaşları hayal! 27 Mart 2023 | 107 Okunma Anlık çıkarın uzun vadede maliyeti 24 Mart 2023 | 410 Okunma Yatırım düşmanı vatan hainleri! 20 Mart 2023 | 911 Okunma Nass... seçime kadar mı? 18 Mart 2023 | 607 Okunma Yüksek faiz batırır! 16 Mart 2023 | 940 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar