Ne yazık ki ben aldandım!

Dün Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Alternatif Finansta Yeni Ufuklar Konferansı’ konuşmasına baktım:

Faize dayalı sisteme karşı çıkmasının sebebini; “İnancımızın buna cevap vermemesinin yanında, sistemin insani yükünün de ağırlaşmış olmasıdır” diye açıkladı.

Erdoğan, geleceğin dünyasında faize dayalı bir sistemin yerini risk paylaşımının esas olduğu katılımcılığın aldığı yeni bir finansal mimariye bırakacağına inandığını söyledi. “Risk paylaşımı yoluyla başka insanların üretimlerine katılımı esas alan yeni finans modellerini de tercih oranı giderek artıyor. Dün bunları söylediğimiz için bize saldıranlar, şimdi bu sistemi ciddi ciddi konuşuyor, tartışıyor, hatta çeşitli şekillerde uyguluyorlar. Türkiye’nin bu konuda geç kaldığını, geride kaldığını düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde alternatif finans konusunda daha cesur ve kararlı adımlar atacak, ülkemizi bu alanda da hak ettiği yere getireceğiz” şeklinde konuştu.      

***

Tarihi biraz geri saralım.

Mesela 2002 sonlarına: AK Parti’nin ilk iktidara geldiği aylar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Oluk oluk para 03 Temmuz 2020 | 2.950 Okunma Bilim ile bilimsel sorunumuz 01 Temmuz 2020 | 2.165 Okunma Gelecek tahmini 30 Haziran 2020 | 2.410 Okunma Yoksulluk çıkmazı ve ‘Evlatlarımız’ 29 Haziran 2020 | 2.532 Okunma Yoksulluğa alışmak 24 Haziran 2020 | 355 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar