Muhalefetin borsa sorunu

Karar Gazetesi Yazarı İbrahim Kahveci'nin bugünkü (30.01.2022)'' Muhalefetin borsa sorunu'' başlıklı yazısı.

Irkçılık adına iç savaş yaşamış olan ABD, Barack Obama’nın ardından Donald Trump gibi bir Başkan’ı seçti. Burada tercih değişimi tabiri caiz ise bir uçtan diğer uca gitmek gibi bir şeydi.
İngiltere’de ise bir yalan uğruna ileri yaş grubunun ağırlıklı tercihi ile BREXİT onaylandı ve AB’den ayrılma yaşandı. Şu anda İngiltere’de Brexit sonrası yaşanan ekonomik sıkıntılar tartışılıyor. Genç kuşaklar ileri yaş grubuna tepki verirken zenginlerin ülkeden çıkışı söz konusu. Finans merkezi olması nedeniyle bu büyük bir risk...

Bu iki olayı vermemin nedeni ‘toplumsal akıl’ açısından davranış kalıplarını irdelemektir. Bazı zamanlarda toplumlarda da akıl tutulması yaşanabiliyor.

Dün HDP işbirliğiyle suçlanan muhalefete karşılık Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın HDP ziyareti aynı iktidar seçmeni tarafından hiç sorun olarak görülmeyebiliyor. Veya 2019 seçimlerinde muhalefeti SİSİ’ci olmakla suçlayıp seçmenine bunu kabul ettiren iktidar, Erdoğan’ın bir kaç ay önce SİSİ ile görüşmesini yine aynı seçmenine başarı olarak kabul ettirebiliyor.

Kaybedilen para bulunabilir ama kaybedilen akıl tutulmasının yerine gelmesi çok zordur. Hep...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti’nin gücü... 31 Mart 2023 | 2.792 Okunma Büyük aydınlanma! 29 Mart 2023 | 449 Okunma Kimler nasıl ve ne zaman aydınlandı? 28 Mart 2023 | 462 Okunma O emeklilik maaşları hayal! 27 Mart 2023 | 3.231 Okunma Anlık çıkarın uzun vadede maliyeti 24 Mart 2023 | 423 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar