İsrail ile işbirliğinin resmi...

Karar Gazetesi Yazarı İbrahim Kahveci’nin bugünkü (19.01.2022)’’ İsrail ile işbirliğinin resmi...’’başlıklı yazısı.

Kötü para iyi parayı kovar.

Bu bir iktisadi kuraldır. Piyasada iki çeşit para var ise, bu paralardan iyi para herkesin yastık altı, değer koruma aracı olur. Kötü para ise piyasada kalır.

Nasıl ki, kötü para iyi parayı kovarsa kötü hukuk da iyi hukuku kovabiliyormuş.

Kötü hukuk şu: 4 yıl önce piyasaya çıkmış şarkının sözlerine şimdi uyanıp dini hassasiyet gösteriyorsun...

Ammaaa .... Kendi bakanının Bakara-makarasına bakmayıp Prag’a büyükelçi atayabiliyorsun. (Egemen Bağış’ın her cuma ‘Bakara’ paylaşımını hatırlıyor musunuz?)

Yine İstanbul Belediyesi’nde bir çalışanın bir akrabasının terörle ilişkisi “suçun şahsiliği ilkesi” dışına çıkılmasına sebep olabiliyor; ammaaa aynı karine kabinede yer alan Bakan için işlemiyor. (Gıda ve Tarım Bakanı’nın FETÖ terör örgütünden dolayı hapishanede olan kardeşinden bahsediyoruz- Ya da Büyükelçi olarak atanan Şaban Dişli’nin 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde yer alan kardeşinden....)

Burada ifade edelim ki, ne Bakan ne de Büyükelçi kardeşlerinden dolayı suçlu değildir. Suç şahsidir ve kimse kendi dışında suçtan dolayı suçlanamaz.

Mesele şu ki, bu adil hukuk AK Parti ve çevresine işlerken, maalesef muhalefete başka bir hukuk işliyor.

İşte sorun o hukuktur.

Ekonomi dışında bu alana neden girdiğimi izah edeyim.

Konu şu:Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk dönüşü ABD’nin Doğu Akdeniz’de İsrail ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi arasındaki doğalgaz boru hattından desteğini çekmesini şu şekilde izah etti:

“Bunun bütün analizlerini yaptılar, baktılar ki bu işin pozitif olabilecek bir yanı yok. Yani maliyet hesapları tutmuyor. Amerika bütün adımını zaten kapital üzerinde yürüten bir ülke. Bunun maliyet analizleri tutmadığı için de ‘Bu olacak bir iş değil’ diyerek desteğini çekti. Zaten, burada hep konuşulan nedir? Bu iş, Türkiyesiz olmaz. Çünkü eğer buradan Avrupa’ya gaz gidecekse bu ancak Türkiye üzerinden olur” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şeker sorunu nasıl çözülür? 18 Mayıs 2022 | 971 Okunma KKM bizi batırır 17 Mayıs 2022 | 1.542 Okunma Dilsiz şeytanlar! 16 Mayıs 2022 | 800 Okunma Fakirlikten çocuk bile yapamıyoruz 13 Mayıs 2022 | 245 Okunma Zengine çalışmak 12 Mayıs 2022 | 746 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar