Avrupa’da raflar bizde çöpler boş!

Karar Gazetesi Yazarı İbrahim Kahveci'nin bugünkü (21.09.2022)''Avrupa’da raflar bizde çöpler boş!'' başlıklı yazısı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’de PBS kanalına açıklamalarda bulundu:

“Enflasyon aşılamaz bir ekonomik tehlike değildir. Ben ekonomistim. Şu anda yüzde 8, yüzde 9 enflasyonun bile tehdit ettiği ülkeler var. Bizde yüzde 80 var. Biz şu anda 250 milyar dolar ihracatı yakalamış bir ülkeyiz. Benim ülkemde marketlerde raflar boş değil. Ama Amerika’da bile bugün raflar boş, Fransa’da raflar boş, Almanya’da raflar boş. Benim vatandaşım şu anda istediği her türlü ürünü marketlerde bulabiliyor.”

Ekim 2021’de de Erdoğan şöyle söylemişti:

“Özellikle şu anda ana muhalefet ve beraberinde oldukları bir şeyi unutuyorlar, biz Cumhur İttifakı olarak emin adımlarla yarınlara yürüyoruz. Şu anda Avrupa’ya bakalım, İngiltere’de raflar boş, Avrupa’da boş, Amerika’da raflar boş. Bizde bolluk, bereket yoluna devam ediyor.”

Sanırsınız ABD ve AB’de millet yoksulluktan kırılıyor; feci şekilde açlık çekiyorlar.

Gerçek bu mu?

Herkes ve hepimiz biliyoruz ki gerçek bu değil. Zaten bu cümlelerin gerçekleri bilenlerle söylendiğini de zannetmiyorum.

Hani “Ay’a 4 şeritli yol yapıyoruz desek inanacak kesim var ya”... Sanırım bu cümleler o kesime yönelik açıklamalar.

Zaten 2023’de Lozan’ın 100. yılı doluyor ve bizler artık madenlerimizi çıkartabileceğiz. Bakmayın siz Eti-Maden Kuruluşu’na... Ya da geçen yıl Karadeniz’de doğalgaz bulduğumuza... Asıl madenler Lozan’ın 100. Yılı dolduğunda çıkartılacak...!!!

GERÇEKLER!

Avrupa ve ABD bugün küresel ekonominin merkezlerini oluşturuyor. Kişi başına gelirlerinden tutun da demokratik ve özgürlükçü değerlerin en üstte olduğu ülkeler bunlardır.

Kapılarında vize kuyruğuna girdiğimiz ülkeler de bunlardır.

Evlatlarımızın iyi bir gelecek kursunlar diye gönderdiğimiz ülkeler de yine bunlardır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TL’nin tedavül sorunu! 23 Eylül 2022 | 494 Okunma Avrupa’da raflar bizde çöpler boş! 21 Eylül 2022 | 1.004 Okunma Bankalar kâr yapmıyor aslında eriyor 20 Eylül 2022 | 963 Okunma Soğaaannn... patateeeesss!! 16 Eylül 2022 | 627 Okunma Bir o duvara bir bu duvara 14 Eylül 2022 | 363 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar