Anlık çıkarın uzun vadede maliyeti

Anlık ya da kısa vadeli çıkarlar... Ve uzun vadenin büyük maliyeti.Akranlarınız dışarıda oyun oynarken evde ders çalışmak nasıl bir duygudur? Sizi hangi motivasyon anlık eğlence yerine uzun vadeli maliyete...

Anlık ya da kısa vadeli çıkarlar... Ve uzun vadenin büyük maliyeti.

Akranlarınız dışarıda oyun oynarken evde ders çalışmak nasıl bir duygudur? Sizi hangi motivasyon anlık eğlence yerine uzun vadeli maliyete katlanmaya razı edebilir?

Zorunlu eğitim sonrası hemen çalışmaya başlayıp hayat kurmak yerine, eğitime devam ederek harcamaya ve hayata geç başlamaya sizi kim, nasıl ikna edebilir?

Konu elbette akademik çalışma isteyen kapsamlı bir alan olabilir. Ama biz burada günlük köşe yazısı olarak sadece kıyısından-kenarından olaya bakacağız.

***

Anlık çıkar yerine uzun vadenin ağır maliyetine katlanmış kesim elbette geleceğe yatırım yapma erdemine erişmiş kesimdir. Ve bir toplumda bu kesim genellikle azınlıktadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siz niye seviniyorsunuz? 03 Haziran 2023 | 818 Okunma İyi - Kötü - Çirkin 01 Haziran 2023 | 788 Okunma Ekonomi artık herkesin meselesi 30 Mayıs 2023 | 772 Okunma Bazı komik oy verme gerekçeleri 27 Mayıs 2023 | 539 Okunma Ülke gidiyor ülke! 26 Mayıs 2023 | 3.006 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar