Okurlarımız beni burada unuttu mu?

Son haftalarda okurlardan gelen şikâyet mesajları azaldı. Bir gazete için sevindirici bir haber bu. Memnuniyetin, beğeninin artması demek... Okur Temsilcisi olarak ben de mutlu oldum. Eşzamanlı olarak övgü ve destek mesajlarının...

Son haftalarda okurlardan gelen şikâyet mesajları azaldı. Bir gazete için sevindirici bir haber bu. Memnuniyetin, beğeninin artması demek... Okur Temsilcisi olarak ben de mutlu oldum.
Eşzamanlı olarak övgü ve destek mesajlarının sayısında da gözle görülür bir düşüş yaşandı. Bu da beni huylandırdı. İnsanlar övgülerini ifade etmekte daha çekingen davranırlar, doğru, fakat üç yıldır hiç bu kadar çekingen davrandıklarına rastlamamıştım.

Araştırmaya başladım. Nihayetinde mesajların azalmasının teknik bir nedeni olduğunu anladım. Bu neden kısaca 'sayfanın güncellenmesi' diyelim.
Farz edelim ki okurumuz, Sabah gazetesinin internet sitesi üzerinden Okur Temsilcisi'ne görüşlerini yazmaya başlıyor. Üç cümle yazdıktan sonra sayfa birden kendisini güncelliyor ve yazdığı her şey siliniyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hüseyin Cahit Yalçın’ın tanıdıkları 12 Temmuz 2019 | 28 Okunma Yağmacılık son bulmalı! 19 Kasım 2018 | 3.268 Okunma Emekli maaşlarına her gün mü zam geliyor? 12 Kasım 2018 | 3.786 Okunma Suat Hanım neden ölmedi? 10 Kasım 2018 | 3.383 Okunma Evliya Çelebi nerede doğdu? 05 Kasım 2018 | 2.428 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar