Londra’nın en iyi restoranında bir akşam yemeği

Beş gün önce vice.com internet sitesinde epey eğlenceli bir hikâye yayımlandı. Başlığı: Barakamı TripAdvisor'ın En Beğenilen Restoranı Yaptım. Makalenin yazarı Oobah Butler, birçok farklı işinin...

Beş gün önce vice.com internet sitesinde epey eğlenceli bir hikâye yayımlandı. Başlığı: Barakamı TripAdvisor'ın En Beğenilen Restoranı Yaptım.
Makalenin yazarı Oobah Butler, birçok farklı işinin yanı sıra, seyahat sitelerine hiç gitmediği restoranlar hakkında olumlu yorumlar yaparak para kazanmaktadır. Restoran sahiplerinden aldığı 10 Sterlin karşılığında mekâna ve yemeklere yüksek puanlar vermekte, övgü dolu yorumlar yapmakta, üstelik bunun gerçek gibi görünmesini sağlamaktadır.

Bir süre sonra bu meşgale kendisini sahte bir gerçekliğin içinde yaşıyormuş gibi hissetmesine yol açar. Takıntılı bir insana dönüşür. Sitede bulunan her şeyin, yemeklerin, yorumcuların, puanların, kurmaca olabileceğini düşünür. Peki ya restoranlar?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Evden kaçamayan adam 07 Şubat 2020 | 107 Okunma Bizde ‘name’ bitmez 10 Ocak 2020 | 52 Okunma Havalar soğuyor okurlar ısınıyor 11 Ekim 2019 | 32 Okunma Havalar soğuyor okurlar ısınıyor 13 Eylül 2019 | 34 Okunma Hüseyin Cahit Yalçın’ın tanıdıkları 12 Temmuz 2019 | 55 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar