Rezalet Anderleht! Avrasya'ya böyle mi gideceğiz?

Önce sosyal medyada yayıldı yalan haberler.Bir yıldan fazladır, Uygur Türklerinin Çin’de toplama kamplarına doldurulduğu, işkence ve soykırım yapıldığı, kadın çocuk demeden katledildiği, dine...

Önce sosyal medyada yayıldı yalan haberler.

Bir yıldan fazladır, Uygur Türklerinin Çin’de toplama kamplarına doldurulduğu, işkence ve soykırım yapıldığı, kadın çocuk demeden katledildiği, dine hakaret edildiği, asimilasyon yapıldığı, Uygur kasabalarına Çinlilerin yerleştirildiği, Uygur etnik kimliğinin yasaklandığı vb. propaganda yapılıyor.

İnternette yayılan “zulüm ve işkence” video ve fotoğraflarının tamamının yalan ve başka yerlerden alınma olduğu kanıtlandı.

Ancak, Amerikan İngiliz ve Selefi/FETÖ maşaları kaynaklı bu dezenformasyon kampanyası ülkemizde önemli bir karşılık buluyor.

Çünkü Çinlilerin Sincan Uygur Özerk Bölgesi, bizim “Türkçü”lerin Doğu Türkistan dediği yer, Türklerin yakın akrabası Uygurların vatanı.

Aslında çoğu kişi bilmez, oraya Doğu Türkistan ismini veren Türkçüler değil, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği olmuştur.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Soçi’de barış, Varşova’da savaş planları! Avrasya Atlantik’e karşı 15 Şubat 2019 | 5 Okunma Monşerlerden mücahitlere Hariciyemizin ahvali! Liyakat mi sadakat mi? 14 Şubat 2019 | 55 Okunma Rezalet Anderleht! Avrasya'ya böyle mi gideceğiz? 11 Şubat 2019 | 7 Okunma Chavez’i CIA mı öldürdü? 09 Şubat 2019 | 19 Okunma Chavez’i CIA mı öldürdü? 08 Şubat 2019 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI