Helsinki'de 43 yılda ne değişti? İlki SSCB'yi bitirdi, ikincisi ABD'yi bitirecek

Trump-Putin Zirvesi bitti.Zirveden çok somut bir sonuç çıkmadı ama Trump bu buluşmayla ABD’deki Neocon ve diğer elit hakim çevreler tarafından “Vatan Haini” ilan edildi.Eski CIA Başkanı John Brennan, Neoconların...

Trump-Putin Zirvesi bitti.

Zirveden çok somut bir sonuç çıkmadı ama Trump bu buluşmayla ABD’deki Neocon ve diğer elit hakim çevreler tarafından “Vatan Haini” ilan edildi.

Eski CIA Başkanı John Brennan, Neoconların ve Amerikan savaş makinasının kritik ismi Senatör John McCain, Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan, Eski Savcı Preet Bharara, Ulusal İstihbarat Direktörü Dean Coats gibi önemli isimler, zirveyi “ihanet, rezalet, utanç, fiyasko, büyük hata” gibi sıfatlarla niteledi.

Yani müesses nizam bu zirveden memnun olmadı, bilakis çok öfkelendi.

Trump’ın Putin ile fotoğraf vermesi, onu övmesi, Rusya ile sıcak bir dönemden söz etmesi haliyle kızdırdı.

En çok da Trump’ın görevden alınması için elde tutulan Rusya’nın ABD seçimlerine karıştığı iddialarının çürütülmesi, ya da en üst düzey iki ağızdan aynı anda yalanlanması kudurttu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu kış komünizm Atlantik'e geliyor! 20 Şubat 2019 | 3 Okunma Ölü ozanlar derneği 19 Şubat 2019 | 77 Okunma Soçi’de barış, Varşova’da savaş planları! Avrasya Atlantik’e karşı 15 Şubat 2019 | 16 Okunma Monşerlerden mücahitlere Hariciyemizin ahvali! Liyakat mi sadakat mi? 14 Şubat 2019 | 56 Okunma Rezalet Anderleht! Avrasya'ya böyle mi gideceğiz? 11 Şubat 2019 | 7 Okunma
TÜM YAZILARI