15 Mart’ın önemi ne? Sapık katilin mesajları ne anlama geliyor?

Sapık Avustralyalı Katil Brenton Tarrant, vahşi ve acımasız katliamından önce bir sürü mesaj vermiş.İlginç biçimde, tüfeği ve şarjörlere yazdığı mesajların büyük kısmı...

Sapık Avustralyalı Katil Brenton Tarrant, vahşi ve acımasız katliamından önce bir sürü mesaj vermiş.

İlginç biçimde, tüfeği ve şarjörlere yazdığı mesajların büyük kısmı Müslümanlardan çok özel olarak Türkleri hedef alıyor.

Gerçi öldürdükleri arasında Türk yok, sadece 2 yaralı Türk var ama hedefinin Türkler olduğu çok belli.

Hatta aracında dinlediği Sırpça marş da Bosna’daki Boşnak katliamlarını öven, Türklere nefret sözcükleriyle dolu.

Şarjörlerden birinin üzerinde Kiril alfabesiyle Miloş Obiliç isminin bulunduğu görülüyor. Miloş Obiliç, tarihte Kosova Savaşı’nda Sultan Murat’ı şehit eden Sırp olarak biliniyor.

Tüfeğin üzerinde büyük harflerle Turcofagos yazılı. Bu ifade Romalıların ölülerini koydukları lahitlere verilen Sarcofagos isminden esinlenilmiş, Sarcofagos: Et yiyen demek, Turcofagos da Türk yiyen anlamına geliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyada altına hücum! 21 Mart 2019 | 3 Okunma Kimin eli kimin cebinde? 18 Mart 2019 | 68 Okunma 15 Mart’ın önemi ne? Sapık katilin mesajları ne anlama geliyor? 15 Mart 2019 | 30 Okunma ABD’nin kabusu Çin’in Kuşak ve Yol girişimi 14 Mart 2019 | 30 Okunma Truva Atı’ndan sonra şimdi de Nitro Zeus! ABD’de kirli savaş, Evanjelikte oyun bitmez! 12 Mart 2019 | 31 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar