Zillet İttifakı ve İttihat Terakki

“Din, millet, vatan, namus ve devlet çiğnenmez, çiğnenilemez. Hayat bunlar için feda edilir”. Bıçakçızade İsmail Hakkı.İttihat ve Terakkiciler denilince akla ilk gelen nedir?700 yıllık Devlet-i...

“Din, millet, vatan, namus ve devlet çiğnenmez, çiğnenilemez. Hayat bunlar için feda edilir”. Bıçakçızade İsmail Hakkı.

İttihat ve Terakkiciler denilince akla ilk gelen nedir?

700 yıllık Devlet-i Aliye’nin tabanını ve çatısını ördüğü “din, millet, vatan, namus, devlet” ilke ve inançlarını, dışarıdan ve içeriden aldıkları büyük desteklerle, 10 yılda mahvettikleri ve sonra da kaçıp gittikleri gelir.

Bugün bir tek İttihat ve Terakkiciden hayırla söz eden ve haklarında iyi şeyler yazan-konuşan “normal insana” rastlamak mümkün müdür? Elbet değildir.

Fesat sever bazı kimselerin hemen öne sürdükleri hususa değinelim de fitnelerini boşaltıp temiz zihinleri kirletmesinler.

İttihat ve Terakkiciler denilince, içlerinde mütedeyyin bazı isimlerin de olduğunu söyleyip, şebekeyi temize çıkarmak isterler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mahalli Seçim Değil Beka Seçimi 22 Mart 2019 | 47 Okunma Anketlere inanmalı mıyız? 21 Mart 2019 | 132 Okunma Dur Yolcu ve Çanakkale 20 Mart 2019 | 19 Okunma Ruhu kirlenmişlere bu topraklar batar 19 Mart 2019 | 25 Okunma İslamofobi 18 Mart 2019 | 37 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar