Tanıklarıyla Urfaca Urfalıca

Bu haftaki kitabımız İbrahim Halilullah’ın şehri Urfa’dan. Urfa Belediyesinin hazırlattığı kitabın adı “Tanıklarıyla Urfaca Urfalıca”.Eseri hazırlayan ise Urfa tarihine ve kültürüne...

Bu haftaki kitabımız İbrahim Halilullah’ın şehri Urfa’dan. Urfa Belediyesinin hazırlattığı kitabın adı “Tanıklarıyla Urfaca Urfalıca”.

Eseri hazırlayan ise Urfa tarihine ve kültürüne ömrünü adamış, sırf Urfa’ya hizmet etmek için Urfa’da kalmayı yeğlemiş edebiyatçı/yazar Mehmet Adil Saraç.

Urfa kadim şehirler listesine alınmayacak kadar daha kadim bir şehirdir. Tarihi 12 bin yıl ile anılsa da bu tarihten öncesinin varlığına dair bulgular vardır.

Urfa’ya sadece turizm şehri diye bakmak, Urfa’nın varlığını hafifleten bir anlayıştır. Urfa insanlık tarihinin kayıtlara geçtiği bir coğrafyanın başkenti konumundadır.

İnsanoğlu, “inanma/iman etme” fıtratıyla yaratılmış bir varlıktır ve bu varlığın diğer insanlarla tanışmaya, kaynaşmaya, anlaşmaya, gelişmeye, ilerlemeye başladığı yerdir Urfa.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mahalli Seçim Değil Beka Seçimi 22 Mart 2019 | 49 Okunma Anketlere inanmalı mıyız? 21 Mart 2019 | 132 Okunma Dur Yolcu ve Çanakkale 20 Mart 2019 | 19 Okunma Ruhu kirlenmişlere bu topraklar batar 19 Mart 2019 | 25 Okunma İslamofobi 18 Mart 2019 | 37 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar