Milli Sinema ve Diziler (2)

Sinema eğlence sektörü olarak lanse edilse de ideolojik bir sanat dalıdır. İdeolojiyi eğlence adı altında sunmak geçerli bir yoldur.İdeolojisi olmayan sinema filmi yoktur. Komediden drama kadar hangi türü olursa olsun...

Sinema eğlence sektörü olarak lanse edilse de ideolojik bir sanat dalıdır. İdeolojiyi eğlence adı altında sunmak geçerli bir yoldur.

İdeolojisi olmayan sinema filmi yoktur. Komediden drama kadar hangi türü olursa olsun, içinde mutlaka mesaj olmalıdır.

Dünya ülkeleri içerisinde Amerika’yı güçlü kılan propagandalarının başında, kendi yaptıkları ve yaptırdıkları sineması gelmektedir.

Amerika’da yahut diğer ülkelerde, ABD sermayesiyle çekilmiş filmler, diziler, belgeseller, festivaller, ödül törenleri, aklı-mantığı zorlayan her türlü “kültür soslu” faaliyetlerin bütünü, ABD’nin istediği mesajların oluk oluk aktığı işlerdendir.

Bizdeki sinemada diğer üçüncü dünya ülkeleri gibi ABD’nin sermayeli yahut sermayesiz işgali altında koca bir yüz yıl geçirmiştir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni Zelanda ve Zillet İttifakı 26 Mart 2019 | 27 Okunma Yenikapı devlet millet bekasının bekçileriydi 25 Mart 2019 | 34 Okunma Mahalli Seçim Değil Beka Seçimi 22 Mart 2019 | 69 Okunma Anketlere inanmalı mıyız? 21 Mart 2019 | 132 Okunma Dur Yolcu ve Çanakkale 20 Mart 2019 | 23 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar