İstiklalimiz irademize bağlıdır

“Zamanımızın meselesi ne teknik, ne atom, ne siyaset meselesidir. Zamanımızın meselesi irade meselesidir”. Nurettin Topçu.Dünyanın hangi ülkesinde ve toplumunda olursa olsun; kendine, ailesine, milletine, devletine, dinine, aidiyet...

“Zamanımızın meselesi ne teknik, ne atom, ne siyaset meselesidir. Zamanımızın meselesi irade meselesidir”. Nurettin Topçu.

Dünyanın hangi ülkesinde ve toplumunda olursa olsun; kendine, ailesine, milletine, devletine, dinine, aidiyet duygusuyla bağlı olmayan kimseler, tüm ülke ve toplumlar için tehlikeli varlıklardır.

Devletler, milletler bu zihniyetlerden çekmekte ve terör başta olmak üzere; ekonomik, kültürel, siyasal türlü ihanetler bu gruplar üzerinden tesis edilip eyleme geçirilmektedir.

Millet-devlet iradesine başkaldıran yahut toplumsal değerlere ters düşerek yaban ideolojilere teslim olanlar, hangi imkânlar içerisinde yaşar ve sahip olurlarsa olsunlar, canlı her varlık için afettirler.

İrade, fertte ve toplumda inanç mayalı en büyük kuvvettir. Tarihe yolculuk yapanlar, zaferlerle çıktığımız savaşların sonunun inanç mayalı iradeler olduğunu görebilirler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kalbimizi Aldatmadığımız Gün Kendimiz Olabiliriz 19 Nisan 2019 | 28 Okunma İsrafların En Büyüğü İnsan İsrafı 18 Nisan 2019 | 104 Okunma Kaç kahvehane kaç dönüm toprak 17 Nisan 2019 | 35 Okunma Toprağın merhameti 16 Nisan 2019 | 26 Okunma Mesele 15 Nisan 2019 | 26 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar