İddia ve Dava Sahibi Olmak

“Sayın Cumhurbaşkanımız karşımıza çıkıp, bir anlamda ‘sorumluluğu altında bulunan bizlere’ 2019 yılında ekonomik büyüme beklemememizi; elimizde bulunanla yetinip payımıza razı...

“Sayın Cumhurbaşkanımız karşımıza çıkıp, bir anlamda ‘sorumluluğu altında bulunan bizlere’ 2019 yılında ekonomik büyüme beklemememizi; elimizde bulunanla yetinip payımıza razı olmamızı, başka ulusların elindeki şeylere de göz dikmememizi söylese, kendisine bir daha oy verir miyiz? Biz versek bile, kaç mü’min/müslim bizi takip eder?

Ekonomik büyüme ve onun sistemleştirilmesi anlamında kalkınma, modern dünyanın en dokunulmaz putudur”!

Yukarıdaki ifadeler, Mustafa Kutlu ağabeyin Yeni Şafak’taki “Kanaat Ekonomisi”yazısından!

Söyleyeceklerim kanaat ekonomisi üzerine değil elbet. Bu tespitler ışığında sadece ekonomiye değil, gündelik hayatımızı dolduran meselelerin bütününe bakmak gerektiği hissi uyandırdığı için Mustafa ağabeyin yazısına uğrak verdim.

İstanbul seçimi henüz netleşmediği ve sandıklarda kazanılmış bir hakkın; hırsızlıkla, gaspla, yönünün ve sonucunun değiştirilme mücadelesi devam ettiğinden, şimdilik bir şey denilmese de vakti geldiğinde yazılıp konuşulacaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kalbimizi Aldatmadığımız Gün Kendimiz Olabiliriz 19 Nisan 2019 | 33 Okunma İsrafların En Büyüğü İnsan İsrafı 18 Nisan 2019 | 104 Okunma Kaç kahvehane kaç dönüm toprak 17 Nisan 2019 | 35 Okunma Toprağın merhameti 16 Nisan 2019 | 26 Okunma Mesele 15 Nisan 2019 | 26 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar