Hakkında En Çok Kitap Yazılan Ulu Hakan

Cennet mekân Ulu Hakan II. Abdülhamid Han’ın vefatının 101. sene-i devriyesindeyiz.İslam coğrafyası yahut gönül coğrafyamız dediğimiz ve ezan-ı şerifin okunduğu her kara parçasında, II....

Cennet mekân Ulu Hakan II. Abdülhamid Han’ın vefatının 101. sene-i devriyesindeyiz.

İslam coğrafyası yahut gönül coğrafyamız dediğimiz ve ezan-ı şerifin okunduğu her kara parçasında, II. Abdülhamid Han’ın eserlerini görmek mümkündür.

Kudüs başta olmak üzere Irak ve havalisiyle birlikte üzerinde yaşadığımız vatanımızın her karışına sahip çıkarak, devleti ve milleti bir arada tutma mücadelesi, sadece kitaplarda ve dizilerde değil, ilköğretimden, üniversitelere kadar ders olarak okutulmalıdır.

Dinsiz tarih, tarihsiz din yoktur. Hangi inançlara mensup olurlarsa olsunlar, diğer dünya devletlerinin tarihleri o inanç çerçevesinde yaşanmış ve yazılmıştır.

Zaten başka türlüsü de olmaz. Dinden ve dini değerlerden koparılarak yazılan tek tarih ne yazık ki sadece bizde görülmektedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir ahiretliğimiz var mı? 22 Şubat 2019 | 49 Okunma Çanakkale ve Edirne Tarihe Sırt Çeviren Zihniyetten Kurtulacak 21 Şubat 2019 | 40 Okunma Milli Sinema ve Diziler (2) 20 Şubat 2019 | 41 Okunma Milli Sinema ve Diziler (1) 19 Şubat 2019 | 35 Okunma İttihad ve Terakki’nin Kuruluşu ve Osmanlı Devletinin Yıkılışı Hakkında Bildiklerim 18 Şubat 2019 | 403 Okunma
TÜM YAZILARI