Devlet ve millet olma şuurundan yoksun kalmak

Devlet ve milletle kavgalı olan kesimlere bakıldığında görülecek fotoğraf “milli şuur yoksulluğu” yahut bu şuuru inkârdır.Devletimiz milli bir şuur ekseninde kurulmuş ve bu eksende hayatiyetini...

Devlet ve milletle kavgalı olan kesimlere bakıldığında görülecek fotoğraf “milli şuur yoksulluğu” yahut bu şuuru inkârdır.

Devletimiz milli bir şuur ekseninde kurulmuş ve bu eksende hayatiyetini sürdürmek mecburiyetindedir. Çünkü din ve dine dayalı milli değerlerle kurulmuş devlettir.

Aksi iddia edilip, millet-devlet arasına duvarlar ördüren laiklik ve benzeri “izmler” adına mücadele edilse de laiklik ve “izmler” bugüne kadar millet nezdinde zerre kabul görmemiştir. Sadece kargaşaya sebep olmuş ve yıllarımız heba edilmiştir.

Milli şuurdan uzaklaşmak, geçmiş hükümetleri hep şaşı yapmış, millete bakmak yerine yönlerini Batıya çevirerek oradan imdat beklemişlerdir.

Haçlı Batılılarla içimizdeki elemanlarının son aylarda sahneye koydukları ekonomik saldırılar bunun bir örneğidir. Hamdolsun devlet-millet bütünleşmesiyle püskürtülmüştür.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Sinema ve Diziler (2) 20 Şubat 2019 | 2 Okunma Milli Sinema ve Diziler (1) 19 Şubat 2019 | 33 Okunma İttihad ve Terakki’nin Kuruluşu ve Osmanlı Devletinin Yıkılışı Hakkında Bildiklerim 18 Şubat 2019 | 397 Okunma Zengin Hırsızlar 15 Şubat 2019 | 144 Okunma Binali Bey 14 Şubat 2019 | 456 Okunma
TÜM YAZILARI