Dar Vakit Günleri

Bu topraklarda vakitler hep dar geçti. Vakitlerimiz çalındı, bize ait bir zaman bırakılmadı. Bırakılanlar da hep dar zamanlar oldu.Ne yapmak istediysek, nereye varmak istediysek vakit yetmedi. Tınaz gibi savrulduk.Esas savrulan da...

Bu topraklarda vakitler hep dar geçti. Vakitlerimiz çalındı, bize ait bir zaman bırakılmadı. Bırakılanlar da hep dar zamanlar oldu.

Ne yapmak istediysek, nereye varmak istediysek vakit yetmedi. Tınaz gibi savrulduk.

Esas savrulan da kimliğimiz, kişiliğimiz, karakterimiz, değerlerimiz oldu. Vakit darlığı yüzünden yağmurdan kaçarken doluya tutulduk.

Bütün bu savrulmalara rağmen; gayretin, çabanın, eylemin, amelin, tutkunun, inancın, duanın, gözyaşının, alın terinin ve bütün bunları bahşeden Yüce Yaratıcının varlığına ve birliğine sığınan yüreklerimiz oldu ve dar vakitlerde söylenmesi gerekenleri söylediler.

İşte o isimlerden birisi de şair-yazar Mürsel Sönmez’dir.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zengin Hırsızlar 15 Şubat 2019 | 126 Okunma Binali Bey 14 Şubat 2019 | 413 Okunma Doğu Türkistan’ın esareti Müslümanların imanına dokunmuyorsa 13 Şubat 2019 | 24 Okunma Hakkında En Çok Kitap Yazılan Ulu Hakan 12 Şubat 2019 | 10 Okunma Medeniyetimizin Sosyal Dinamikleri 11 Şubat 2019 | 15 Okunma
TÜM YAZILARI