Bir insana nereden baktığımız önemli

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın ayda bir düzenlediği “Tecrübe Paylaşımları” programının bu ayki konuğu TRT Genel Müdürü İbrahim Eren idi.Eren konuşmasını TRT Genel...

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın ayda bir düzenlediği “Tecrübe Paylaşımları” programının bu ayki konuğu TRT Genel Müdürü İbrahim Eren idi.

Eren konuşmasını TRT Genel Müdürü olarak yapmadı. Bu toprakların, bu ülkenin, bu milletin bir ferdi olarak yaptı.

Genç yaşta edindiği ve zihniyle-bedeniyle edindiği tecrübelerini anlattı.

Okurken bilgisayar teknolojisiyle üretebileceği işlerle ilgilendiğini ve “harçlığını” çıkarmak üzere; “kötülüklere karşı iyilikleri çoğaltmaya” çalıştığını anlattı.

Bir insana nereden baktığımız önemli. TRT genel müdürü diye bakar ve televizyon yayınları üzerinden olumlu yahut olumsuz gözle bakarsak, kişiyi şahsını devreden çıkararak, programlar üzerinden bir kimlik vermiş oluruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir ahiretliğimiz var mı? 22 Şubat 2019 | 4 Okunma Çanakkale ve Edirne Tarihe Sırt Çeviren Zihniyetten Kurtulacak 21 Şubat 2019 | 35 Okunma Milli Sinema ve Diziler (2) 20 Şubat 2019 | 41 Okunma Milli Sinema ve Diziler (1) 19 Şubat 2019 | 35 Okunma İttihad ve Terakki’nin Kuruluşu ve Osmanlı Devletinin Yıkılışı Hakkında Bildiklerim 18 Şubat 2019 | 403 Okunma
TÜM YAZILARI