Ben Biliyorum Afeti

“Cümleler doğrudur sen doğruysan” Yunus Emre.Günümüzün sözlü afetlerinden birisi “Ben biliyorum” direnmesidir. Maalesef zaman zaman bu hataya şahsım da düşmektedir.Her birimiz doğruyu ararız da bir...

“Cümleler doğrudur sen doğruysan” Yunus Emre.

Günümüzün sözlü afetlerinden birisi “Ben biliyorum” direnmesidir. Maalesef zaman zaman bu hataya şahsım da düşmektedir.

Her birimiz doğruyu ararız da bir günden güne kendimize dönüp, sözümüzün nereye varacağını hesap etmeden yanlışlar içerisinde doğru ararız.

Günlük hayatın bir yerlerinde bulunan ve hele de sosyal medya şeytanlarından birine müptelaysak “Ben biliyorum” afetinden kurtulmamız zorlaşır.

Sosyal medyanın sanal gücü, kişileri bencil yapmakta ve güç yetilmez kılmaktadır. Gücümüzün yettiği bir güçle karşı karşıya olduğumuzu zannederek enemiz kabarmaktadır.

Oysa yer küredeki toplumlar içerisinde, “asırlardır sözü namus bilen tek millet bizizdir”. Bizde söz “namus” bilinir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir ahiretliğimiz var mı? 22 Şubat 2019 | 49 Okunma Çanakkale ve Edirne Tarihe Sırt Çeviren Zihniyetten Kurtulacak 21 Şubat 2019 | 40 Okunma Milli Sinema ve Diziler (2) 20 Şubat 2019 | 41 Okunma Milli Sinema ve Diziler (1) 19 Şubat 2019 | 35 Okunma İttihad ve Terakki’nin Kuruluşu ve Osmanlı Devletinin Yıkılışı Hakkında Bildiklerim 18 Şubat 2019 | 403 Okunma
TÜM YAZILARI