Batı ve batıcı batılların korkusu

Batı korkarak yaşıyor. Korkularının sebebi, sömürdükleri ülkelere sattıkları silahlarla insanlığı ölüme sevk etmeleri değil.Zenginliklerini elde etmek için sömürdükleri ülkelerin...

Batı korkarak yaşıyor. Korkularının sebebi, sömürdükleri ülkelere sattıkları silahlarla insanlığı ölüme sevk etmeleri değil.

Zenginliklerini elde etmek için sömürdükleri ülkelerin yeraltı-üstü kaynaklarının tükeneceğinden korkuyorlar.

Birinci endişeleri bu olmakla birlikte esas kapılarında bekleyen tehlike, sömürdükleri ülkelerin yavaş yavaş uyanarak kendilerine gelmeleri ve artık sömürülmelerine son verme kıpırdanışlarıdır.

Batı ve batıcı batılların öteki dünya gibi bir değer yargıları yoktur. Kendi çıkarları dışında hiçbir canlı varlığın onlar için önemi bulunmamaktadır.

Dolayısıyla yaşayabilmek için zenginliklerinin yerinde olması ve asla tükenmemesi gerekir. Bunun için de her yolu her şekilde denemektedirler.

¥

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli Sinema ve Diziler (1) 19 Şubat 2019 | 19 Okunma İttihad ve Terakki’nin Kuruluşu ve Osmanlı Devletinin Yıkılışı Hakkında Bildiklerim 18 Şubat 2019 | 397 Okunma Zengin Hırsızlar 15 Şubat 2019 | 144 Okunma Binali Bey 14 Şubat 2019 | 442 Okunma Doğu Türkistan’ın esareti Müslümanların imanına dokunmuyorsa 13 Şubat 2019 | 25 Okunma
TÜM YAZILARI