Asırlardır kanayan yara Türkistan

Türkistan’ın kendi topraklarında özgürlüğüne kavuşabilmesi için bütün İslam âlemi bir olması gerekirken, kimseden ses çıkmaması çok manidar.Maalesef bizden başka hiçbir...

Türkistan’ın kendi topraklarında özgürlüğüne kavuşabilmesi için bütün İslam âlemi bir olması gerekirken, kimseden ses çıkmaması çok manidar.

Maalesef bizden başka hiçbir İslam ülkesinin kılı kıpırdamıyor. Nasıl bir Müslümanlığımız varsa feleğim şaşmış vaziyette.

“Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık” derler ya, aynen öyle. Kime ve nereye tüküreceğimizi bilememek ve yutkunmak öyle zor ki, sormayın gitsin.

Kanadı kırık kuş gibi ciyaklayıp duruyoruz. Ne yerde yürüyebiliyoruz ne geri uçup, dala konabiliyoruz. Öğrenilmiş bir çaresizliği ezberleyip duruyoruz.

Çin zulmü altında ezilen Türkistan’ın dramını anlatan ne yazılar var ne kitaplar var ne filmler var ne de belgeseller var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yenikapı devlet millet bekasının bekçileriydi 25 Mart 2019 | 2 Okunma Mahalli Seçim Değil Beka Seçimi 22 Mart 2019 | 69 Okunma Anketlere inanmalı mıyız? 21 Mart 2019 | 132 Okunma Dur Yolcu ve Çanakkale 20 Mart 2019 | 19 Okunma Ruhu kirlenmişlere bu topraklar batar 19 Mart 2019 | 25 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar