Yalan söylemek zorunda kalmayacağınız bir taslak hazırlayın

Madem bu taslak sizin değil, madem ortada sahiplenebileceğiniz bir taslak yok. O halde üç yıldır ‘anayasa taslağınız hazır’ gibi niye dolanıp duruyorsunuz.

İYİ Parti’deki FETÖ’cü yapılanmayı dile getirdiği için ihraç edilen Ümit Özdağ’ın gündeme getirdiği anayasa çalışması, Millet İttifakı’nın kimyasını bozdu. 

Özdağ, İyi Parti’nin de içinde olduğu CHP, Saadet ve HDP’nin ortak bir anayasa taslağı hazırladığını söyleyince, ilgili partinin ileri gelenleri inkâr kuyruğuna girdi.

Daha önce bu çalışmayı ballandıra ballandıra anlatan Kemal Kılıçdaroğlu, “Nereden çıktı bu konu hayretle izliyorum. Böyle bir çalışma yok” dedi. Peşinden Akşener inkârcılar kervanına katıldı. Aynı şekilde Temel Karamollaoğlu da çalışmayı görmeyen, duymayan, işitmeyenler safında yer aldı.

Tabii bunda şaşıracak bir durum yok. Bir kabahatiniz ortaya çıkınca inkâr etmek için ne gerekiyorsa yaparsınız. 2018 konjonktüründe HDP ile bir çalışma yapmayı sıkıntılı görmeyenler, konjonktür değişince bu çalışmanın ortaya çıkmasından rahatsız olması gayet normaldir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin cumhurbaşkanları 18 Ocak 2021 | 421 Okunma Kaset kumpasının amacı siyaseti dizayn idiyse, neticesi ne oldu? 11 Ocak 2021 | 379 Okunma İlk günkü aşkla bismillah 04 Ocak 2021 | 143 Okunma Gergerlioğlu hangi çıplaklığı örtüyor? 28 Aralık 2020 | 595 Okunma Görevimiz komünizm ile dövüşmek! 21 Aralık 2020 | 346 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar