‘Uzun Adam’ın uzun iktidarı

Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan’ın uzun iktidar döneminde çok büyük başarılara imza attı, çok büyük dönüşümler gerçekleştirdi. Bu başarılar şüphesiz...

Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan’ın uzun iktidar döneminde çok büyük başarılara imza attı, çok büyük dönüşümler gerçekleştirdi. Bu başarılar şüphesiz Erdoğan’ın liderliğinin eseridir. Türkiye, Erdoğan’ın yönetimi döneminde birikmiş birçok sorunu kökten çözme fırsatı buldu.

Erdoğan’ın iktidarlarında Türkiye en önemli sorunu olan vesayeti kaldırmasıyla birlikte ondan kaynaklanan diğer sorunlar da tek tek çözüm yoluna girdi.

Bütün bunlar şüphesiz Erdoğan liderliğinin eseridir. Ancak devrimlerin hayata geçmesinin en önemli nedeni Erdoğan’ın iktidarının uzun sürmesidir. Eğer Recep Tayyip Erdoğan iktidarı 2011’de kesintiye uğrasaydı bugün konuştuğumuz ve geride bıraktığımız birçok sorunu konuşmaya devam edecektik.

Recep Tayyip Erdoğan iktidarı bu kadar uzun sürmeseydi Türkiye FETÖ gibi bir tehditle karşı karşıya olduğunu belki de çok geç fark edecekti. Ama o zaman da iş işten çoktan geçmiş olacaktı.

Recep Tayyip Erdoğan iktidarı bu kadar uzun sürmeseydi bugün terörle mücadelede terörün lider kadrosuna sıra hiçbir zaman gelmeyecekti.

Recep Tayyip Erdoğan iktidarı bu kadar uzun sürmeseydi Türkiye’nin içinde bulunduğu yapısal sorunların çözümü için hiçbir zaman bu cesur adımlar atılamayacaktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şizofrenik cinnet anında sosyal medya 03 Ağustos 2020 | 75 Okunma Yeni bir ‘zulüm’ tarihleri oldu 27 Temmuz 2020 | 136 Okunma Recep Tayyip Erdoğan’ı yok etmek istiyorlar 20 Temmuz 2020 | 2.819 Okunma FETÖ ile mücadele sadece yargıya bırakılamaz 13 Temmuz 2020 | 1.858 Okunma Miki Canan online mı? 06 Temmuz 2020 | 1.883 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar