O gece tarihin akışı değişti

15 Temmuz darbe ve işgal girişimi üzerinden tam 5 yıl geçti. Beş yıldır bu ihaneti ve arkasındaki hainleri konuşuyoruz. Daha da konuşacağız. Aradan geçen 5 yıla rağmen, bu ihanet şebekesinin ne olduğunu...

15 Temmuz darbe ve işgal girişimi üzerinden tam 5 yıl geçti. Beş yıldır bu ihaneti ve arkasındaki hainleri konuşuyoruz. Daha da konuşacağız. Aradan geçen 5 yıla rağmen, bu ihanet şebekesinin ne olduğunu, nasıl örgütlendiğini, arkasında tam olarak hangi güçlerin olduğunu bütün çıplaklığı ile ortaya koyabilmiş değiliz.

Yarım asırda oluşturulan pazılın birçok parçasını bir araya getirdik fakat henüz resmin tamamını görmekten çok uzaktayız. Ancak sonuca çok yakın olduğumuzu da bilmemiz gerekir. Olayları, kişileri tek tek tanımaya başladık. Sadece parçaları bir araya getirmek için biraz daha gayrete ihtiyacımız var.

15 Temmuz tarihinde evet bir darbe ve işgal girişimine kalkışıldı, doğru. Ama 15 Temmuz aynı zamanda bir direniş destanıdır. O gece tarihin akışı değişti. 15 Temmuz gecesinin nasıl bir destan olduğunu o geceden sonra nelerin yaşandığını görmeden, o destanı anlayamayız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O gece tarihin akışı değişti 15 Temmuz 2021 | 3 Okunma Kriptoların 31 Temmuz’u hüsrana dönüştü 05 Temmuz 2021 | 551 Okunma Kötülüğün ilk düğmesi Kılıçdaroğlu 28 Haziran 2021 | 224 Okunma Geri sayım başladı, çarpışmaya hazır olun 21 Haziran 2021 | 834 Okunma Cambaza değil Suriye’ye bakalım 14 Haziran 2021 | 251 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar