Neyi bekliyorlar?

Her sabah bir operasyonla uyanıyoruz. Ankesörden ardışık arama nedeniyle TSK’da tespit edilen şu kadarı muvazzaf, şu kadarı açıkta, şu kadarı ihraç bilmem kaç kişi için gözaltı kararı...

Her sabah bir operasyonla uyanıyoruz. Ankesörden ardışık arama nedeniyle TSK’da tespit edilen şu kadarı muvazzaf, şu kadarı açıkta, şu kadarı ihraç bilmem kaç kişi için gözaltı kararı alınmış, yakalanmaları için başsavcılık talimatı ile Emniyet harekete geçmiş. Evet, gün geçmiyor ki böyle bir durum yaşanmasın.

Ben işin burasında değilim. Ankesörden ardışık arama nedeniyle TSK’da tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü ile irtibatlı ve burada telaffuz edemeyeceğim sayıda subay-astsubayın varlığını uzun zamandır biliyorum. Bu konuda gerek Emniyet, gerek MİT ve gerekse yargının çok hassas çalıştığını da biliyorum. Bu hassasiyete ilişkin çok çarpıcı bir değerlendirmeyi de paylaşabilirim.

Bu zamana kadar gözaltına alınanların yüzde 64’ü itiraf etti, geride kalanlarda da yüzde yüze varan isabet var. Anlayacağınız ByLock’ta, Fetullahçı hainlerin kurduğu mor beyin tuzağından ders çıkartılmış, hassas çalışma neticesinde operasyonlar gerçekleştiriliyor.

Benim asıl merak ettiğim, sıranın kendilerine geleceğini çok iyi bilip de hiçbir şey olmayacakmış gibi davrananların ne düşündüğü, neyi beklediği? Yukarıda yazdığım gibi sayılarını vermekten imtina ettiğim ve bu sayıyı öğrendiğim günden beri uykularım kaçtığı için başkalarının uykusu kaçmasın diye sayılarını veremeyeceğim kadar subay-astsubay hatta aralarında generallerin de olduğu çok sayıda asker ankesör operasyonunda sıranın kendilerine gelmesini bekliyor.

Bunu normal mi karşılayacağız? “Beklemeyecekler de ne yapacaklar?” mı diyeceğiz. Bu kadar çok kişinin TSK içerisinde eli silahlı ya da devletin en mahrem bilgilerine sahip olacak şekilde sıranın kendilerine gelmesini mi bekleyeceğiz? Haydi diyelim ki bizim adli kolluk kaynağımız ve yargı gücümüzün bunların tamamına aynı anda operasyon yapma kabiliyeti yok. İdari tedbir de alınamaz mı?

Bu kişiler kurbanlık koyun gibi bekliyor mu acaba? “Ne kadar çalışır sistemde kalırsam o kadar maaş alırım” anlayışıyla mı hareket ediyor? Başka beklentiler, başka hesaplar, başka iltisaklar içerisinde olup olmadıklarından haberdar mıyız? Israrla sonuna kadar durmanın, sıra gelene kadar hiçbir şey yapmamanın motivasyon kaynağı nedir?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Miki Canan online mı? 06 Temmuz 2020 | 1.879 Okunma FETÖ ile mücadelede havanda su dövmek 29 Haziran 2020 | 2.308 Okunma Canan Hanım da bizi anlayacak mı? 22 Haziran 2020 | 169 Okunma “Twitter mıwitter” günün sonunda “kasa her zaman kazanır” 15 Haziran 2020 | 129 Okunma Kılıçdaroğlu’nun 20 Temmuz takıntısı 08 Haziran 2020 | 1.230 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar