İşini kış tut da yaz çıkarsa bahtına

Türk siyaseti, tarihinin en kritik dönemlerinden birini yaşıyor. Keskin bir virajda, çetin bir yol ayırımında olduğumuz söylenebilir...

Mesele sadece Türkiye ile alakalı da değil, dünyanın hemen her ülkesinde derin açmazlar var ve bunlardan en çok etkilenecek ülkelerin başında da Türkiye geliyor.

İşte böyle bir dönemde Türk siyasetine daha doğrusu muhalefet cephesinde “Sağ yanağına tokat atılırsa sol yanağını çevir” anlayışı hâkim. Normal şartlarda muhalefetin böyle bir anlayış içinde olması sevinilecek bir durum. Ancak yakın zamanda yaşananlar ve dünyanın içinde bulunduğu durum kafalarda büyük soru işaretlerine neden oluyor.

“Kötülük yapana karşı koyma; sağ yanağına vurana öbür yanağını da çevir” sözünün İncil’de Hz. İsa’ya ait olduğu söyleniyor. Sizi bilmem ama ben bu sözü ilk defa Fetullahçılardan duydum. Onların adeta temel felsefeleriydi. Elebaşları Fetullah da bunu, “Bugün, ‘Devrin getirdiği şartlar ve hizmetin stratejisi açısından bir yanağına vurana öbür yanağını çevir, karşılık verme, sokağa dökülme’, diyorsak, bir ma’nada bu ruhu temsil gereğinden dolayıdır” gibi ifadelerle çeşitli konuşmalarında kullanmıştır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şizofrenik cinnet anında sosyal medya 03 Ağustos 2020 | 74 Okunma Yeni bir ‘zulüm’ tarihleri oldu 27 Temmuz 2020 | 135 Okunma Recep Tayyip Erdoğan’ı yok etmek istiyorlar 20 Temmuz 2020 | 2.819 Okunma FETÖ ile mücadele sadece yargıya bırakılamaz 13 Temmuz 2020 | 1.857 Okunma Miki Canan online mı? 06 Temmuz 2020 | 1.882 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar