İşini kış tut da yaz çıkarsa bahtına

Türk siyaseti, tarihinin en kritik dönemlerinden birini yaşıyor. Keskin bir virajda, çetin bir yol ayırımında olduğumuz söylenebilir...

Mesele sadece Türkiye ile alakalı da değil, dünyanın hemen her ülkesinde derin açmazlar var ve bunlardan en çok etkilenecek ülkelerin başında da Türkiye geliyor.

İşte böyle bir dönemde Türk siyasetine daha doğrusu muhalefet cephesinde “Sağ yanağına tokat atılırsa sol yanağını çevir” anlayışı hâkim. Normal şartlarda muhalefetin böyle bir anlayış içinde olması sevinilecek bir durum. Ancak yakın zamanda yaşananlar ve dünyanın içinde bulunduğu durum kafalarda büyük soru işaretlerine neden oluyor.

“Kötülük yapana karşı koyma; sağ yanağına vurana öbür yanağını da çevir” sözünün İncil’de Hz. İsa’ya ait olduğu söyleniyor. Sizi bilmem ama ben bu sözü ilk defa Fetullahçılardan duydum. Onların adeta temel felsefeleriydi. Elebaşları Fetullah da bunu, “Bugün, ‘Devrin getirdiği şartlar ve hizmetin stratejisi açısından bir yanağına vurana öbür yanağını çevir, karşılık verme, sokağa dökülme’, diyorsak, bir ma’nada bu ruhu temsil gereğinden dolayıdır” gibi ifadelerle çeşitli konuşmalarında kullanmıştır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şüyuu vukuundan beter 16 Eylül 2019 | 181 Okunma S-400’leri soba borusu yapalım 09 Eylül 2019 | 1.946 Okunma Gizli cenaze namazından Ayete’l-Kürsi yazılı pirinç tanesine 02 Eylül 2019 | 2.957 Okunma Trolleşme tehdidi 26 Ağustos 2019 | 1.218 Okunma Sabahattin Ali’yi AKP mi öldürdü! 19 Ağustos 2019 | 1.797 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar