Halife, Şentop mu Erdoğan mı?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP’nin televizyonunda onlara şirin görünmek için Hilafet konusunda çok çarpıcı ama biraz talihsiz bir değerlendirmede bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP’nin televizyonunda onlara şirin görünmek için Hilafet konusunda çok çarpıcı ama biraz talihsiz bir değerlendirmede bulundu. Talihsizliğin birinci sebebi, CHP’yi eski CHP sanması. Daha geçen hafta CHP, Atatürk üzerinden çıkan tartışma nedeniyle ikiye bölünmüştü. Muharrem İnce’nin “CHP’de Atatürk düşmanları var” söyleminin üzerinden bir hafta geçmeden, Canan Kaftancıoğlu, İnce’yi haklı çıkaracak söylemlerde bulundu.

CHP’yi ele geçiren Taşnak severlerle, mandacı muhipler yüzünden uzun zamandır zaten bu kavga içten içten devam ediyordu. Sözde Ermeni soykırımı konusunda yıllar önce Taşnaklarla aynı fikirde olduğunu beyan eden Canan Kaftancıoğlu, Atatürk konusunda da düşüncelerini açıkça dile getirmeye başladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sayın Özgür Özel! Gayretullah’a dokunmaya kaç parmak kaldı? 19 Ekim 2020 | 17 Okunma Tuivii’den Papalagi Macron’a cevap 12 Ekim 2020 | 58 Okunma Bu kafa halkın değil, PKK’nın sağlığını ‘Korur’ 05 Ekim 2020 | 2.584 Okunma Çok basit bir soru, 90’larda koronaya yakalansaydık ne olurdu? 28 Eylül 2020 | 175 Okunma Halife, Şentop mu Erdoğan mı? 21 Eylül 2020 | 971 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar