Çeyrek asrın müşahidi ve mukayyidiyiz

Türkiye’nin son çeyrek asrına şahitlik yapan ve olayları kayıt altına alan Yeni Şafak, her zaman haklının, mağdurun, düşünce ve ifade özgürlüğünün, demokrasinin ve milletinin yanında yer aldı.

Yeni Şafak gazetesi yayın hayatında 26 yılı geri bırakıp, 27’nci yılına girdi. Türkiye’nin en zor yıllarında yayın hayatına başladı Yeni Şafak. Dünya 90’lı yıllara sancılı başladı. Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla, Soğuk Savaş konsepti çökmüş, NATO bünyesinde kurulan Gladyo yapılanmasına bağlı örgütler, çeteler başıboş kalmıştı. Batı bloku, komünizm tehdidinin yerine, ikâme arayışına girmişti.

***

Kısa bir süre sonra komünizm tehdidi yerine ‘fundamentalizm’ ambalajı ile İslâm ve Müslümanlar ikâme edildi. 90’lı yılların başlarında Sivas olayları, Uğur Mumcu ve benzeri siyasi cinayetler baş gösterdi. Her olayın arkasında Müslümanların parmak izi aranmaya başladı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Madem kavga başladı meseleyi en baştan ele alalım 08 Şubat 2021 | 260 Okunma Çeyrek asrın müşahidi ve mukayyidiyiz 25 Ocak 2021 | 175 Okunma Türkiye’nin cumhurbaşkanları 18 Ocak 2021 | 428 Okunma Kaset kumpasının amacı siyaseti dizayn idiyse, neticesi ne oldu? 11 Ocak 2021 | 388 Okunma İlk günkü aşkla bismillah 04 Ocak 2021 | 152 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar