Bayram değil seyran değil, Özdağ İP’i niye kopardı?

Burada mesele İYİ Parti’li bir isme FETÖ’cü iddiasında bulunulması meselesi değil. Mesele Ümit Özdağ gibi bir ismin böyle bir tartışmayı başlatmasıdır.

Türk siyaseti bir haftadır Ümit Özdağ’ın İYİ Parti ile ilgili söylediklerini tartışıyor. Özdağ, durup dururken, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ iltisakına işaret ederek bu durumu en baştan beri genel başkanları Meral Akşener’e söylediğini açıkladı.

İYİ Parti’ye yönelik hiçbir FETÖ iddiası beni şaşırtmaz. Kuruluşu öncesi yaşanan süreçlere baktığımızda FETÖ’nün bu işlerden ayrı olmasını beklemek saflık olur. Buradan direkt İYİ Parti’ye FETÖ’cü yakıştırması da çıkartmamak lazım.

Fetullahçı Terör Örgütü ve onun arkasındaki üst akıl, Tayyip Erdoğan karşıtı her hareketi hararetle destekler. Dolayısıyla İYİ Partililer’in MHP’yi ele geçirmeyi başaramayınca partileşmeleri sırasında Erdoğan karşıtı tüm odaklardan destek aldığına kimsenin şaşıracağını düşünmüyorum.

Burada mesele İYİ Parti’li bir isme FETÖ’cü iddiasında bulunulması meselesi değil. Mesele Ümit Özdağ gibi bir ismin böyle bir tartışmayı başlatmasıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yalan söylemek zorunda kalmayacağınız bir taslak hazırlayın 30 Kasım 2020 | 301 Okunma Ahkâm kesmeyi bırakın, itiraflarınızı yazın 16 Kasım 2020 | 162 Okunma Boykota kaçak Fransız okulları da dahil mi! 09 Kasım 2020 | 216 Okunma Bayram değil seyran değil, Özdağ İP’i niye kopardı? 26 Ekim 2020 | 1.307 Okunma Sayın Özgür Özel! Gayretullah’a dokunmaya kaç parmak kaldı? 19 Ekim 2020 | 667 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar