Bayram değil seyran değil, Özdağ İP’i niye kopardı?

Burada mesele İYİ Parti’li bir isme FETÖ’cü iddiasında bulunulması meselesi değil. Mesele Ümit Özdağ gibi bir ismin böyle bir tartışmayı başlatmasıdır.

Türk siyaseti bir haftadır Ümit Özdağ’ın İYİ Parti ile ilgili söylediklerini tartışıyor. Özdağ, durup dururken, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ iltisakına işaret ederek bu durumu en baştan beri genel başkanları Meral Akşener’e söylediğini açıkladı.

İYİ Parti’ye yönelik hiçbir FETÖ iddiası beni şaşırtmaz. Kuruluşu öncesi yaşanan süreçlere baktığımızda FETÖ’nün bu işlerden ayrı olmasını beklemek saflık olur. Buradan direkt İYİ Parti’ye FETÖ’cü yakıştırması da çıkartmamak lazım.

Fetullahçı Terör Örgütü ve onun arkasındaki üst akıl, Tayyip Erdoğan karşıtı her hareketi hararetle destekler. Dolayısıyla İYİ Partililer’in MHP’yi ele geçirmeyi başaramayınca partileşmeleri sırasında Erdoğan karşıtı tüm odaklardan destek aldığına kimsenin şaşıracağını düşünmüyorum.

Burada mesele İYİ Parti’li bir isme FETÖ’cü iddiasında bulunulması meselesi değil. Mesele Ümit Özdağ gibi bir ismin böyle bir tartışmayı başlatmasıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gazetecilerin mal varlığı araştırılsın 26 Temmuz 2021 | 136 Okunma O gece tarihin akışı değişti 15 Temmuz 2021 | 12 Okunma Kriptoların 31 Temmuz’u hüsrana dönüştü 05 Temmuz 2021 | 562 Okunma Kötülüğün ilk düğmesi Kılıçdaroğlu 28 Haziran 2021 | 224 Okunma Geri sayım başladı, çarpışmaya hazır olun 21 Haziran 2021 | 850 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar