Yeni Zelenda’da Haçlı katliamı

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde iki camiye cuma namazı sırasında yapılan planlı saldırı tam bir katliam. 50’den fazla ölen ve onlarca yaralı var.  Saldırıyı yapan kendi sosyal medya hesabında...

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde iki camiye cuma namazı sırasında yapılan planlı saldırı tam bir katliam. 50’den fazla ölen ve onlarca yaralı var. 

Saldırıyı yapan kendi sosyal medya hesabında şunları yazmış: 

"Türkler'e: Boğaz'ın Batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, Avrupa'ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. Konstantinopolis'e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hıristiyan şehri olacak." 

Kimileri diyebilir ki, “Bu düşünceler, birkaç teröristin uçuk kaçık düşünceleridir. Bugünkü dünyada genellemeye giderek ‘Haçlı’ yorumu yapmak önyargılı davranmaktır…” 

Böyle diyecekler art niyetli değilse, dünyadan haberleri yok demektir. Bilhassa Avrupa’da ırk&cced

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anket yalanlarına kananlara yazıklar olsun 23 Mart 2019 | 6.395 Okunma Ne idüğü belirsiz 21 Mart 2019 | 5.371 Okunma Yeni Zelenda’da Haçlı katliamı 16 Mart 2019 | 4.896 Okunma Yavaş yavaş gidiyor… 14 Mart 2019 | 7.284 Okunma Akşener’in çamuru Erdoğan’a yapışmaz 09 Mart 2019 | 5.661 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar