Yarın 6'lı masa dağılır mı?

Yarın, muhalefet liderlerini bir araya getiren 6'lı masanın 2. Tur görüşmeleri başlıyor. Ev sahibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. İkinci tur başlamadan, masa ile ilgili dikkat çekici bir yeni...

Yarın, muhalefet liderlerini bir araya getiren 6'lı masanın 2. Tur görüşmeleri başlıyor. Ev sahibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.

İkinci tur başlamadan, masa ile ilgili dikkat çekici bir yeni atmosfer var.

1. Kol kırılır yen içinde kalır durumu bitti. Masanın nezaheti ve nezaketi, Kılıçdaroğlu ve Akşener'in köşeli çıkışları ile berhava oldu.

2. 6'lı masanın ''ortak aklı'' devreye sokup, Türkiye'yi özlem duyduğu parlak yarınlara götüreceğini allayıp pullayan Erdoğan düşmanı çevrelerde bir yılgınlık, bedbinlik, karamsarlık, şaşkınlık hâkim.

6'lı masaya büyük ümitler bağlayan medyada, belli yerlerde kümelenmiş yazarlarda bir panik ve endişe havası var. Alenen kimyaları bozulmuş vaziyette. İsimlerini verip polemik başlatmak niyetinde değilim.

Önce Kılıçdaroğlu ve Akşener'in köşeli çıkışlarını hatırlatayım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
6'lı masadakiler kazanamayacaklar, çünkü… 26 Kasım 2022 | 2.131 Okunma Kara harekâtı, içeride de mıntıka temizliği… 24 Kasım 2022 | 681 Okunma Erdoğan bile bile neden "İYİ Parti 6'lı masadan ayrılsa" dedi? 19 Kasım 2022 | 1.918 Okunma Vicdanların sesi: Teröristi asın, HDP'yi Meclis'ten atın… 17 Kasım 2022 | 534 Okunma FETÖ elebaşını kahreden Türk Zirvesi 12 Kasım 2022 | 1.841 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar