Şirazesi kayanlar Edremit'teki rezilliği görmediler…

O dönem kendisini kimler, neyle korkuttu?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Ekrem İmamoğlu'nu Fatih'e benzetmesi, bir siyasetçinin saygınlığını kaybetmesinin dip noktasıdır. Yani müptezelliğin dibi...

İstanbul Belediye Başkanını Fatih'e benzetmenin akıl, insaf, vicdan ölçeğinde hiçbir izahı yoktur.

Tam da ''zırva tevil götürmez'' durumu...

Akşener, bu benzetmeyle kendini küçülttü. İmamoğlu'nu da madara etti, zor duruma düşürdü.

Şöyle; hani koltuğunu dolduran, ciddiyeti ve makuliyeti ile İstanbul Belediye Başkanı makamına ağırlık kazandıran bir şahsiyet için o benzetme sahnesini seyredenlerin içinden şu geçerdi:

Koskoca belediye başkanı. Böylesine bir benzetme karşısında hemen ''estağfurullah'' der. ''Fatih Sultan Mehmet kim, ben kimim?'' diyerek tevazu gösterir.

Sonra Akşener'in o abuk sabuk benzetmesine şiddetle karşı çıkar, "Bana oy vermeyen halkımız için 'Bizans, Haçlı' benzetmesi hiç olmadı. Çok aşağılayıcı, bunu kabul edemem" diye itiraz ederdi.

Bakınız kaç gün geçti.

Ne Akşener özür diledi. Ne İmamoğlu'ndan bir ses çıktı.

Demek İmamoğlu da bir "kurtarıcı" havasına girmiş.

Akşener'in....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şirazesi kayanlar Edremit'teki rezilliği görmediler… 11 Eylül 2021 | 1.486 Okunma Muhalefete, “zillet ittifakı” demek doğru mu? 09 Eylül 2021 | 2.203 Okunma 17/25 Aralık öncesi CHP heyetine Amerikalılar ne dedi? 04 Eylül 2021 | 1.786 Okunma Yüzde 7 barajı ve HDP 02 Eylül 2021 | 1.486 Okunma Afganistan'dan çekilme, FETÖ'yü nasıl etkiler? 28 Ağustos 2021 | 1.322 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar