Şimdi başka bir Azerbaycan var…

Ermenistan’ın sivillere saldırısından sonra Azerbaycan, 26 yıldır esaret altında olan Dağlık Karabağ’ı kurtarmak için ilerliyor. Ne görüyoruz? 1. Azerbaycan, Dağlık Karabağ’ı...

Ermenistan’ın sivillere saldırısından sonra Azerbaycan, 26 yıldır esaret altında olan Dağlık Karabağ’ı kurtarmak için ilerliyor.

Ne görüyoruz?

1. Azerbaycan, Dağlık Karabağ’ı kurtarıncaya kadar bu ilerleme durmayacaktır/durmamalıdır.

Ateşkes çağrıları samimi değildir. Azerbaycan’ı durdurmak içindir. Bugün yapılacak tek çağrı, Ermenistan’ın, işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarını terk etmesi çağrısıdır.

2. Ermenistan’ın karşısında artık başka bir Azerbaycan vardır. Türkiye’nin, savunma sanayindeki ilerlemesi, kardeş Azerbaycan’ın da askerî kabiliyet ve imkânlarını güçlendirmiştir. Türkiye’nin verdiği İHA’lar, SİHA’larla cephelerde yeni bir destan yazılmaktadır.

Azerbaycan topraklarının beşte birini işgal eden Ermenistan’ı cesaretlendiren Fransa, ABD ve Rusya’dır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi Parti dört sebepten karıştı… 22 Ekim 2020 | 4.070 Okunma Erken seçim lâfının devamında ne var? 17 Ekim 2020 | 954 Okunma AYM, darbecilerin bel bağladığı bir kurum olamaz… 15 Ekim 2020 | 509 Okunma Kılıçdaroğlu: Kişi kişiyi kendi gibi bilir... 10 Ekim 2020 | 1.121 Okunma Birileri zıvanadan çıkmış durumda… 08 Ekim 2020 | 1.186 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar