Senin de işin zor Canan Kaftancıoğlu…

HDP'nin bütün umudu şimdi Biden Amerikasında...

CHP ile İYİ Parti'yi onca şey, HDP ile karşı karşıya getirmedi. İYİ Parti'den bazen Akşener dışında tepkiler geldi ama CHP'nin, HDP'yi eleştirmekten ödü koptu.

Onca şey neydi?

HDP, PKK'nın siyasi partisi olduğunu hiç inkâr etmedi. Demirtaş, ''PKK terör örgütü değildir'', ''Daha Apo'nun heykelini dikeceğiz'' dedi.

Diğer HDP yöneticilerinin neler dediğini uzun uzun sıralamayacağım. Seçim öncesinde, ''Kürdistan'da kazanacağız'' mı demediler. Meclis'te İyi Partililere ''burada PKK'ya oy verenler sayesinde oturuyorsunuz'' mu demediler.

Bunların hiçbiri niza çıkarmadı. Bozuşmadılar, HDP'yi küstürmediler.

Tam tersi Demirtaş, ''çat kapı kahvaltıya gelsek'' deyince, Akşener, ''kapımız açık'' demeye getirdi...

Fakat HDP 24 Nisan'da Biden'la birlikte, "Türkiye, 'Ermeni Soykırımı' ile yüzleşmeli" deyince durum değişti.

Kılıçdaroğlu ve Akşener bu lâfı da yutacaktı ama sessiz kalmaları maşeri vicdanı ayağa kaldırdı. "Hâlâ susacak mısınız?" tepkisi öyle büyüdü ki, sonunda ikisi de bu milli...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Senin de işin zor Canan Kaftancıoğlu… 01 Mayıs 2021 | 1.467 Okunma Bir evlât, baba katilinin peşinde… 29 Nisan 2021 | 926 Okunma Mevhibe İnönü'yü ağlatan rica... 24 Nisan 2021 | 2.906 Okunma Davutoğlu ve Babacan neden ayrı parti kurdular? 22 Nisan 2021 | 6.544 Okunma Kılıçdaroğlu, “beni aday yapmazlar” diyor… 17 Nisan 2021 | 1.022 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar