Öcalan'ın teslimi, Ecevit'i Başbakan yapmıştı…

Star Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce'nin bugünkü (07.05.2022)''Öcalan'ın teslimi, Ecevit'i Başbakan yapmıştı…'' başlıklı yazısı.

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 26 Nisan'daki Grup Toplantısında en kısa konuşmasını yaptı. ''Bütün yol arkadaşlarıma sesleniyorum. Size de bir çift lafım var. Ya bana katılın, ya şimdi şu anda yolumdan çekilin. Açık ve net söylüyorum.'' dedi.

Kime söyledi, neden söyledi diye yorumlar yapıldı.

CHP'de üst yönetimin içini bilenler, doğrudan Ekrem İmamoğlu ve onu destekleyenlerin hedef alındığını anladılar.

Kılıçdaroğlu giderek ABD/İngiltere ve içerden ''Ajans'' tarafından köşeye sıkıştırılıyordu.

Yüzüne, ''muhalefet lideri aday olmayacak da kim olacak?'' deniyordu ama arkasından söylenen başkaydı: ''Seçilmesi mümkün değil...''

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı için yanıp tutuşuyordu ancak yakın çalışma arkadaşları, onun kazanacağına inanmadıklarından Ekrem İmamoğlu'na destek veriyorlardı.

Genel Başkan olarak yalnız bırakılan Kılıçdaroğlu'nun sigortası attı. "Ya İmamoğlu ya ben" restini çekti.

İmamoğlu resti gördü.

Trabzon'a, "memleketime bayramlaşmaya gidiyorum" deyip Rize'den Cumhurbaşkanlığı seçimi için ısınma turlarına başladı.

Adeta Kılıçdaroğlu ile alay ediyordu. Seçim otobüsüne çağırdığı gazetecilerin hepsi, İmamoğlu'nun adaylığını ilan ettiğine dair notlar yazdılar.

Bu kadar da değil. Konuşma yaptığı her yerde İYİ Parti il ve ilçe başkanları, yöneticileri otobüsün üzerinde İmamoğlu'nun yanındaydılar. Meral Akşener de 6'lı masaya mesajını İmamoğlu ile birlikte verdi.

İmamoğlu'nu, ABD, İngiltere ve Kanada Büyükelçileri ziyaret ettiler. Açık mesaj verdiler.

Biden da seçilmeden önce, Erdoğan'ın gidebileceğinin işaretinin, İmamoğlu'nun İstanbul'u kazanması olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, kendisine ABD ve İngiltere desteği gelmediği halde adaylık için neden ısrar ediyor?

Cevap, önüne konan anket sonuçlarında.

Evet, farklı anketlerle muhalefetin adayının seçimi kesin kazanacağını söylüyorlar. Cumhur İttifakının kaybedeceğine Kılıçdaroğlu'nu inandırmışlar.

Kılıçdaroğlu da "madem durum bu, neden aday olmayayım?" diyor.

Anketlere rağmen yine de Kılıçdaroğlu'nun kazanmasının mümkün olmadığına inananlar ise ABD'nin, Büyükelçi ile verdiği mesajın dikkate alınmasında ısrar ediyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Canan'ın, Cumhurbaşkanı'nın annesine küfür ettiğini neden gizliyorsunuz? 14 Mayıs 2022 | 1.409 Okunma İmamoğlu'ndan umudunu kesenler 6'ya ayrılıyor? 12 Mayıs 2022 | 2.140 Okunma Öcalan'ın teslimi, Ecevit'i Başbakan yapmıştı… 07 Mayıs 2022 | 880 Okunma İmamoğlu, neden Erdoğan'ın kalesi Rize'de? 05 Mayıs 2022 | 3.982 Okunma Akşener, aklını mı yitirdi? 30 Nisan 2022 | 4.372 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar