Muhalefet panik salgını yayabilir…

Koronavirüs çok hızlı yayılıyor ve kriz bizim de kapımızda.Karşımızda bir biyolojik savaş mı var tam bilemiyoruz. Her türlü komplo teorisi söz konusu.

Virüs krizinden yararlanmaya çalışan ülkeler hiç yok değil. Şimdiden ekonomik krizler tetikleniyor ve cephelerde elde edilemeyecek konumlar kazanılıyor.

Ölümlerin olduğu ülkelerdeki paniği, marketlere hücumları izliyoruz. Virüsün sebep olduğu korku ve panik, kendisinden daha hızlı yayılıyor.

Avrupa’da karantinaya alınan kasabalar var. Her gün gelen yeni haberler paniği bir savaş tehlikesinden daha çok artırıyor. Hala aşı bulunamamış olması, insanları haklı olarak tedirgin ediyor. Böyle giderse çaresizlik ve panik daha büyük sosyal olayları ve siyasî krizleri karşımıza çıkarabilir.

En ilginci İran’da yaşananlar. Halka zamanında duyurmama, hafife alma, inandırıcı olamama gibi hatalar orada paniği daha da büyüttü.

Sağ olsun Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye̵

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronavirüs ve Anayasa Mahkemesi… 28 Mart 2020 | 3.726 Okunma FETÖ, Yazıcıoğlu'na da kıydı… 26 Mart 2020 | 4.174 Okunma Virüs çıktı ne oldu? 21 Mart 2020 | 4.007 Okunma Virüsle mücadelede altı çizilen 4 konu… 19 Mart 2020 | 2.968 Okunma Koronavirüs savaşları 14 Mart 2020 | 2.731 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar