Monica'dan CHP'ye…

Yapılacak bellidir, CHP ve bundan sonra nerede patlarsa, bu tür skandalların üzerine derhal gitmek, konuyu yargıya taşımak gerekir. Bu skandalların üzeri örtülemez. CHP bu açıdan çok kötü bir imtihan veriyor.

Ömer Ziya Belviranlı ağabeyin tavassutu ile Muhterem Ali Ulvi Kurucu hocamız (Allah gani gani rahmet eylesin) 90’lı yılların başında Yalova’ya konferansa gelmişti. Rahmetli Ali Kemal Belviranlı büyüğümüz ile evimizi şereflendirdiler.

O akşamki güzel sohbetten hatırımda kalan çok çarpıcı bir husus şu oldu: “Hüseyin Bey, Millî Görüş çizgisindeki arkadaşların siyaseten eleştirileri yapılabilir. Ancak Allahuâlem, tek eşleri ile ömür sürmeleri bile onlara cennetin kapılarını açabilir…”

Ders; meydanda olmak ve ehli namus kalabilmek kolay değildir.

Bu sözleri hatırlamamın sebebi, son günlerde CHP’nin İstanbul’daki bazı ilçe teşkilatlarında peş peşe taciz ve tecavüz skandallarının meydana gelmesi oldu.

İki hususu dikkatlere sunmak istiyorum.

Birincisi, erkek nefsinin en ağır imtihanları tacize, tecavüze giden yollardadır. “Benim” diyenlerin bile tepe üstü çakıldığı bu imtihanda şeytan ve nefis, acımasız bir işbirliği yapar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaset: Neden Baykal gitti, Kılıçdaroğlu geldi? 14 Ocak 2021 | 4.684 Okunma Boğaziçi'nde kendini bitirenler… 09 Ocak 2021 | 1.462 Okunma Darbeciler, sonucuna katlanacaklar… 07 Ocak 2021 | 1.401 Okunma Fikri Sağlar burada, “bizimkiler” nerede? 02 Ocak 2021 | 868 Okunma Nehir yatağını buldu, teker tümseği aştı… 31 Aralık 2020 | 1.390 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum