Madrid zirvesi; kaderin üstünde bir kader vardır…

Star Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce'nin bugünkü (02.07.2022)''Madrid zirvesi; kaderin üstünde bir kader vardır…'' başlıklı yazısı.

6'lı masadakiler Madrid zirvesinde, Erdoğan için hezimet olmasını çok isterlerdi.

Kılıçdaroğlu, Akşener ve 6'lı masanın yancılarına bakıyoruz, NATO'nun Madrid zirvesinde Türkiye'nin sağladığı başarıyı bir türlü içlerine sindiremiyorlar.

Erdoğan düşmanlığı ile nevri dönmüş kalemler de çok rahatsız. Şu Erdoğan Madrid'den şöyle yüzü önünde bir dönmedi be...

Kimse yüzüne bakmasaydı, ne o öyle şakalaşmalar, samimiyet... Bir tersleselerdi Erdoğan'ı... ''Ya Erdoğan İngilizce de bilmiyor, nasıl anlaşıyor Avrupa'nın liderleriyle?''

Gül, Babacan, Davutoğlu olsaydı...

Olmuyor, olmuyor...

Haset, kıskançlık alayına kurdeşen döktürüyor.

Muhalefetin siyasetini Erdoğan düşmanlığı belirliyor.

Öyle ki, milli meselelerde bile ülkemizin menfaatleri değil, "Erdoğan'a buradan ne zarar verebiliriz" saplantısı, muhalefete istikamet veriyor.

Hangi birini sayalım.

Sınır ötesi harekâtlarda, TSK'nın başarısı yerine başarısızlığı, muhalefeti sevindirir havası var. Bunu açıktan demiyorlar ama Mehmetçiğin zaferlerine sahiplendikleri hiç olmadı.

Tam tersine bir bakıyorsunuz, Kılıçdaroğlu, "Afrin şehir merkezine girilmesin", "YPG mi bize düşman, onlar vatanlarını savunuyor" herzesini yiyor.

TSK'nın sınır ötesi harekâtları ile ilgili tezkerelere HDP ile birlikte "hayır" oyu kullanan da CHP...

Hele o Emekli Büyükelçi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'ün Azerbaycan'da Karabağ Zaferi için Türkiye çırpınırken dedikleri unutulur mu? "Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor" diyen bir CHP yöneticisinden bahsediyoruz.

FETÖ'nün MİT tırlarını durdurma ihanetini Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi dışarıya jurnalleme fırsatı olarak gördü. PKK'ya terör örgütü diyemeyen Kılıçdaroğlu, bir gün olsun Diyarbakır annelerinin hissiyatına sahip çıkmadı.

CHP'nin gayri milli duruşunu, devlet politikalarına, başka ülkeler gibi yaklaşmasını daha pek çok örnekle anlatabiliriz.

FETÖ'cülere sahip çıkan, "masum askerî öğrenci" diye makamında ağırlayan Kılıçdaroğlu, İsveç ve Finlandiya'nın PKK'lı, FETÖ'cü teröristleri Türkiye'ye iade etmesinden memnun olur mu?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul depremi için acil hazırlık nedir? 18 Ağustos 2022 | 141 Okunma Tehlike bitmedi; o askerlere çekilin emrini kim verdi? 13 Ağustos 2022 | 3.338 Okunma 6'lı masa kaos işaretini verdi 11 Ağustos 2022 | 2.998 Okunma Soçi Zirvesi: Türkiye ayağa kalktı bir kere… 06 Ağustos 2022 | 1.913 Okunma İmamoğlu, bir el omzuna dokunduğu gün kaybetti 04 Ağustos 2022 | 4.507 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar