Kemalistleri değil de neden FETÖ'yü hazırladılar?

Daha önceki darbelerde laikçi-Kemalist kadrolar kullanıldığı halde, 15 Temmuz'da neden ''cemaat'' maskeli FETÖ kullanıldı?Türkiye'nin demokrasi tarihi, askerî darbeler/müdahaleler tarihidir.Ancak 15 Temmuz FETÖ darbe...

Daha önceki darbelerde laikçi-Kemalist kadrolar kullanıldığı halde, 15 Temmuz'da neden ''cemaat'' maskeli FETÖ kullanıldı?

Türkiye'nin demokrasi tarihi, askerî darbeler/müdahaleler tarihidir.

Ancak 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin farklılığı izaha muhtaç.

İşin içinde yine üniforma giydirilmiş hainler var ama darbe girişimini; FETÖ elebaşının talimatlarını onlara ileten ''mahrem imamlar ordusu'' yönetiyor.

Daha önceki darbelerden farklı olarak, darbe girişimi içinde sadece askerler ve sınırlı sayıda cuntacı yok. Askeri okul öğrencisinden, astsubaylara, teğmenden generallere kadar Fetullah Gülen'e taparcasına bağlı hipnotize edilmiş ''mankurtlar'' söz konusu.

Bunlar sadece silahlı kuvvetler bünyesini ele geçirmek üzere değiller. Aynı mankurtlardan Emniyet ve yargı bünyesinde de büyük bir kadro var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fonlananlara iki soru 24 Temmuz 2021 | 560 Okunma Hani Adil Öksüz MİT ajanıydı? Utan Kılıçdaroğlu... 22 Temmuz 2021 | 2.563 Okunma Asıl zalim Fetullah Gülen… 17 Temmuz 2021 | 3.104 Okunma Kemalistleri değil de neden FETÖ'yü hazırladılar? 15 Temmuz 2021 | 1.778 Okunma Diyarbakır Annelerini bağrına basan Cumhurbaşkanı… 10 Temmuz 2021 | 1.391 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar