İmamoğlu-medya patronları…

Seçim kampanyası yürüttüğü süreç boyunca sakinliğinden ödün vermeyen Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz günlerde medyanın önde gelen isimlerini tehdit eder nitelikte konuşma yaptı. Medyanın böyle bir durumda basın özgürlüğünü gündeme taşıyıp İmamoğlu'na tepki göstermesi gerekirken medyadan bu konuda bir cevap gelmedi. Star Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce konuyu "İmamoğlu-medya patronları" başlığı altında köşesine taşıdı.

CHP İstanbul adayı İmamoğlu, bugüne kadar hiçbir siyasinin yapmadığını yaptı. Türkiye’nin önde gelen medya patronlarını, ailelerin isimlerini vererek kameralar önünde tehdit etti:

"Rakibimin bana cevabını yayınlıyorlar ama benim söylediklerimi yayınlamıyorlar. Şahenk ailesine ait NTV'yi, Demirören ailesine ait CNN Türk'ü, Ciner ailesine ait Habertürk'ü uyarıyorum. Gün gelir isimlerini anmaktan bile vazgeçerim." 

Haberi okur okumaz; acaba medya patronları, bu emsali olmayan parmak sallama karşısında ne yapacaklar, kendilerine ait gazetelerde “gün gelir…” ifadesiyle aba altından sopa gösterilmesine nasıl bir tepki verecekler, diye düşündüm. Sosyal medya hesabımdan da, “Bakalım yarın, bu patronların gazeteleri ne yazacak?” diye sordum. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aklımda İstanbul, ufkumda büyük düzlük… 18 Nisan 2019 | 1.696 Okunma Demokrasi lafta, 7 Şubat’tan beri savaşıyorlar… 13 Nisan 2019 | 1.911 Okunma İmamoğlu-medya patronları… 11 Nisan 2019 | 6.376 Okunma Fark azala azala inşallah Yıldırım… 06 Nisan 2019 | 6.264 Okunma Bir kalkışmanın daha taşları döşeniyor 04 Nisan 2019 | 8.577 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar