Gül, Arınç, vs; Erdoğan karşıtlarının problemi

Star Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce'nin bugünkü (18.06.2022)''Gül, Arınç, vs; Erdoğan karşıtlarının problemi'' başlıklı yazısı.

Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve şimdilerde Bülent Arınç isimleri ile kastedilen bir ''Erdoğan karşıtları'' takımı var.

Bir dönem Erdoğan ile birlikte çalışmış insanlar bunlar.

Siyasetin cilveleri çoktur. Birlikte yola çıkanların sonra ayrıldıklarına, birbirlerine düşman olduklarına dair tarihten binlerce örnek gösterilebilir.

Yukarıdaki isimlerin, Erdoğan düşmanlığına kadar savrulmalarının sebebi, Erdoğan değil kendileridir...

En baştan beri kendilerini Erdoğan'dan daha kabiliyetli, daha zeki, daha donanımlı gördüler. Erdoğan'ın liderliğini kendilerine yediremediler. Onu genel başkan, başbakan olarak kabul ettiler ama bunu talihin bir cilvesi olarak izah ettiler.

Kendilerinde liderlik vasfı olmadığı halde, ikinci adamlıklarını geçici sandılar. Devran dönecek ve hak ettikleri liderliğe kavuşacaklardı. Amma liderlik kumaşları ve halkta karşılıkları yoktu. AK Parti seçmeni ve kadroları onları, Erdoğan yüzü suyu hürmetine bağ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Madrid zirvesi; kaderin üstünde bir kader vardır… 02 Temmuz 2022 | 577 Okunma Kandil ve Pensilvanya'da panik… 30 Haziran 2022 | 1.348 Okunma Yangını çıkaranı, FETÖ kullanmış olabilir mi? 25 Haziran 2022 | 869 Okunma Ahmet Türk CHP'ye, Kandil'in tehditlerini iletti 23 Haziran 2022 | 1.347 Okunma Gül, Arınç, vs; Erdoğan karşıtlarının problemi 18 Haziran 2022 | 2.342 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar