CHP'nin ordu düşmanlığı, neyin hazırlığı?

CHP’nin ordu düşmanlığı, dil sürçmesi değildir. Muhalefetin suskunluğu da hayra alamet değildir. Orduya saldırı, huzura, birlik ve beraberliğe, devletin temellerine saldırıdır.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır HaberTürk kanalında, "Öyle bir noktadayız ki, Cumhuriyet tarihinde ilk kez devletin ordusu Katar'a satılmış" dedi.

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığının, Türk Silahlı Kuvvetleri üzerinden yapılma cüreti ve gafleti, tam da bugünkü CHP yönetiminin ne denli gayri milliliğe savrulduğunu anlatıyor.

CHP’li Başarır ve ona tepki göstermeyen ve “milletvekilimizin sözleri çarpıtıldı” diyen Kılıçdaroğlu’nun hâlâ anlayamadıkları; “devletin ordusu” (Türk ordusu) ile “satılmış” kelimelerinin yan yana gelmesidir.

Milletimizi ve ordumuzu derinden üzen budur.

Hele hele gösterilen tepkilere CHP sözcüsü Faik Öztrak’ın, “AK Parti sözcüleri, vuvuzela gibi ses çıkarmaya, trol ağzıyla konuşmaya başladılar” demesi tam bir çirkefliktir.

Bay Öztrak, kaş yapayım derken göz çıkarıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gülen, Kılıçdaroğlu'na “Çilingiroğlu” diyordu… 21 Ocak 2021 | 568 Okunma Kobani: Yaklaşıyor yaklaşmakta olan… 16 Ocak 2021 | 1.718 Okunma Kaset: Neden Baykal gitti, Kılıçdaroğlu geldi? 14 Ocak 2021 | 4.755 Okunma Boğaziçi'nde kendini bitirenler… 09 Ocak 2021 | 1.472 Okunma Darbeciler, sonucuna katlanacaklar… 07 Ocak 2021 | 1.406 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum