CHP, DEVA ve İP'i yakanlar…

Erken seçim sakızını çiğnemekten vazgeçen muhalefet, zorda kaldığı meselelerde artık gündem değiştirmekte de zafiyet geçiriyor.AK Parti ya da MHP'nin başına gelse, ortalığın ...

Erken seçim sakızını çiğnemekten vazgeçen muhalefet, zorda kaldığı meselelerde artık gündem değiştirmekte de zafiyet geçiriyor.

AK Parti ya da MHP'nin başına gelse, ortalığın yıkılacağı üç mesele, CHP'yi, DEVA'yı ve İYİ Parti'yi yakıyor. Üç maymunu oynayan SP ve Gelecek Partisi de payına düşeni alıyor.

Bu üç meselede, muhalefet partileri unutturma ve uyutma siyaseti güdüyor.

1. Özgür Özel CHP'yi yaktı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Diyanet'in okul öncesi din eğitimini Ortaçağ zihniyetine benzetti.

Tam da Kılıçdaroğlu'nun SP, İP, DEVA ve Gelecek Partisi ile dengeleri gözettiği, dindar kitleye sempatik görünmeye çalıştığı sırada gerçekten bu çıkış neyin nesidir?

Şeflik döneminin faşist zorba zihniyetini bir daha hatırlatan bu "Ortaçağ" takıntısından CHP kurtulamayacak mı?

Özgür Özel'in Kılıçdaroğlu'nu ne kadar zora soktuğu şuradan belli.

Kılıçdaroğlu öyle bir manevra yaptı ki, biz bile "sağduyulu da konuşabiliyormuş" diyecektik ki, "boya badana" işi aklımızla alay edildiğini gözümüze soktu.

Kılıçdaroğlu, meseleyi şöyle kapatmayı denedi:

"Diyanet'in bu çerçevede çocuklarımıza, isteyen ailelerin çocuklarına Kuran'ı öğretmesi kadar doğal bir şey yoktur. İnsanlar, inançlarını çocuklarının öğrenmesini isteyebilirler. Bazı kursların badana boyalarının CHP il örgütleri tarafından yapıldığını da belirtmek isterim. Partimizin görüşü de budur..."

Tamam, ismini bile anmadığınız Özgür Özel ortadan kayboldu da bir kınama falan da mı yapmayacaksınız?

Milletin aklıyla alay etmeyi sürdürecek misiniz?

Kılıçdaroğlu'na bir soru. Harbiden, Özgür Özel'in ne diyeceğinizden haberiniz yok muydu?

2. Lütfü Türkkan İP'i yaktı.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, Bingöl'de şehit yakınına küfretti. Videoda, şehidin bacısına ettiği küfürleri bütün Türkiye duydu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sezen Aksu… 22 Ocak 2022 | 3.136 Okunma Bugün Meclis'te CHP ve İP, HDP'ye karşı… 20 Ocak 2022 | 879 Okunma Hüseyin Gülerce: ‘’Akşener'den Kılıçdaroğlu'na beklenmedik mesaj…’’ 15 Ocak 2022 | 1.446 Okunma Muhalefetin boynunda HDP ipi, nereye kadar? 13 Ocak 2022 | 387 Okunma CHP, DEVA ve İP'i yakanlar… 08 Ocak 2022 | 856 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar