Bülent Arınç'a itirazımız var…

Bülent Arınç’ın, tutuklu bulunan Osman Kavala ve HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la ilgili sözleri büyük tepki topladı.

Bülent Arınç’ın, tutuklu bulunan Osman Kavala ve HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la ilgili sözleri büyük tepki topladı.

Arınç, "Kavala'nın hâlâ tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tutuklu kalmaması lazım.” derken, Demirtaş'ın da tahliyesini savundu.

Pandemi döneminde Demirtaş'ın Devran kitabını okuduğunu belirten Bülent Arınç, "Devran'ı herkes okusun. Belki Demirtaş hakkında fikriniz değişmeyecek ama Kürtlerin neler yaşadığını anlayacaksınız, Kürtler konusunda fikriniz değişebilir" demeyi de ihmal etmedi.

Arınç, “ey hâkim ve savcılar” diyerek yargı mensuplarını eleştirirken, iddianameler için "Çocuk bile yazmaz bunları. Zanla, şüpheyle, kıyas yoluyla delil uyduramazsınız" çıkışıyla da yargıya gözdağı verdi.

Bülent Arınç, sıradan bir isim değil. Halen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi, eski TBMM Başkanı ve bir dönem Başbakan Yardımcısı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ'ye en büyük ceza… 28 Kasım 2020 | 1.154 Okunma Arınç gibiler… 26 Kasım 2020 | 2.174 Okunma Bülent Arınç'a itirazımız var… 21 Kasım 2020 | 4.737 Okunma Kuva-yi Milliye imiş, hadi oradan… 19 Kasım 2020 | 786 Okunma Akşener mi, Kılıçdaroğlu mu yalan söylüyor? 14 Kasım 2020 | 1.712 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum