Bir Cumhurbaşkanı Necip Fazıl'a sahip çıkarken…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onur konuğu olduğu törenle bu yılki Necip Fazıl Ödülleri sahiplerini buldu. Gazetemiz Star'ın kültür ve sanat dünyamıza armağanı olan ödüller, 2014 yılından beri...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onur konuğu olduğu törenle bu yılki Necip Fazıl Ödülleri sahiplerini buldu.

Gazetemiz Star'ın kültür ve sanat dünyamıza armağanı olan ödüller, 2014 yılından beri veriliyor.

Star'ın bu büyük kadirşinaslığı, vefası gazeteciliğin ötesindedir.

Necip Fazıl Kısakürek'i anmak, onun dava adamlığına, milletimize, bilhassa gençliğe örnek olan büyük mücadelesine sahip çıkmak bugün derin anlamlar taşıyor.

Hemen söylemeliyiz ki, gençliğinde Necip Fazıl'dan feyiz alan Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı olarak üstada sahip çıkması yeni nesiller için heyecan ve şevk kaynağıdır.

Necip Fazıl'ın görmezden gelindiği, ademe mahkûm edildiği, ötekileştirildiği, hırpalandığı dönem hatırlanırsa, Cumhurbaşkanlığı makamının büyük dava adamını sahiplenmesi, onun manevi ve kültürel mirasına yaşatma gayesine öncülük etmesi her türlü takdirin üzerindedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener'den Kılıçdaroğlu'na 'Paçacı' operasyonu… 28 Ocak 2023 | 1.795 Okunma Erdoğan'ın kazanması için ters manyel yapanlar… 26 Ocak 2023 | 1.271 Okunma 6'lı masadakiler, FETÖ gibi ABD'ye kanmasalar… 21 Ocak 2023 | 445 Okunma Babacan-Davutoğlu vakası: “Ah” ettiğimiz husus… 19 Ocak 2023 | 2.494 Okunma Nihayet lafı çaktılar: Yüzde 1'lik konuşun… 14 Ocak 2023 | 1.118 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar